Які ваги найточніші?
Для домашнього використання немає необхідності купувати надточні ваги. Мінімальна похибка важлива в лабораторіях, дослідних центрах, точному виробництві. Придбати ваги аналітичні в Дніпрі можна з похибкою 0,00001 грама. Одна стотисячна грама – далеко не межа точності. У сучасному світі існують моделі вимірювального обладнання, дійсно вражають точністю. У статті ми розповімо про три найбільш точних вагах у світі, з точністю до:
-
сьомого знака після коми;
-
дванадцятого знака після коми;
-
двадцять п'ятого знака після коми.
«Сарторіус-4108»
Прилад з таким ім'ям займає третє місце в нашому рейтингу найточніших в світі.
Створений так званий «суперкомпаратор» в Техуниверситете німецького міста Ільменау. Похибка складає менше 0,0000001 грами, що на 2 значення після коми більше, в порівнянні з поширеними повсюдно лабораторними вагами. Якщо зважувати не в повітрі, а в умовах вакууму, точність підвищується і досягає значення 0,00000005 грам. Для усвідомлення мізерності ваги проведемо аналогію. 0,00000001 грама – менше 0,02 від ваги фарби, яку принтер витратить, надрукувавши точку на аркуші.
На створення такого дива техніки вчені витратили більше п'яти років!
Зважування з вібрацією
Ваги, що розташувалися на другому місці в нашому рейтингу, дозволяють вимірювати масу з роздільною здатністю в 0,000000000001 грама.
Лаври олімпу точності дісталися Технічного інституту Массачусетсу. Винайшли прилад для зважування складових компонентів клітин, хвороботворних вірусів, елементів нанотехнологій.
Цей прилад абсолютно не схожий на раніше існуючі. На ньому Ви не знайдете платформи для зважування. Замість неї, вимірювані об'єкти розміщуються в спеціальний канал з рідиною. Шлях, по якому проходить частинка вібрує і саме зміна частоти коливань дозволяє визначити масу.
Лідери точностіНа першому місці розташувався прилад з точністю, що дорівнює не 7 і не 12, а цілим 25 знаків після коми!
0,0000000000000000000000017 – саме з такою похибкою вимірюють масу винайдені іспанськими фізиками ваги. До речі, саме такою є маса протона – елементарної частинки з позитивним зарядом, знайомої нам з уроків фізики в школі.
Суть процедури зважування полягає в приміщення зважуємо частинки на особливу вуглецеву трубку у вакуумній камері і охолодженні всієї установки до температури 4 Кельвіна, що за Цельсієм дорівнює 269 градусів нижче нуля. Наступний етап вимірювання – подача струму і вимірювання відгуку частинки на електрику. Отримавши дані, вчені можуть вирахувати масу.
Така технологія дозволяє визначати зміни, що відбуваються в клітинах з точністю до одного протона.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті