Ваги в ювелірній справі
Точність, надійність, бездоганні результати – головні вимоги, яким повинні відповідати ваговимірювальні прилади в ювелірній торговельної мережі, ломбарді або майстерні фахівця-ювеліра.
Особливості застосування
Зважування дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння вимагає великої точності. Апарати для них допускаються до роботи лише при наявності повірки і повної відповідності технічних даних – дискретність, навантаження, можливості калібрування, платформа.
Високоточне обладнання застосовують для зважування:
-
матеріалів – золото, діаманти, платина, срібло, дорогоцінні камені.
-
форм – зливки, напівфабрикати, готові вироби, брухт.
Електронні прилади гарантують точність результатів незалежно від температури, атмосферного тиску, вологості. З їх допомогою проводять відповідальне зважування, обчислення щільності і проби.
Вимірювання проводиться в кількох показниках: грами, карати, фунти.
На що звертати увагу?
Хочете придбати ювелірні ваги? При виборі потрібно знати кілька важливих характеристик:
-
Ціна поділки. Рівнозначним назвою є дискретність відліку. Від цього показника залежить точність значень. Чим менше критерій ціни поділки, тим більш висока точність. Позначається d.
-
Найбільша границя зважування. Максимальна маса, яка дозволена до використання на певній моделі ваг. Вважається однією з найважливіших характеристик. Позначається НПВ на корпусі або в документах
-
Найменша границя зважування. Мінімальна маса, яку терези зможуть з точністю зважити. Якщо покласти меншу вагу, апарат покаже некоректне значення і видасть напис про помилку. Позначається Нмгз.
-
Тип калібрування. Прилади з ціною поділки до 1г, оснащені гірей. Калібрування проводиться зовнішнім або внутрішнім способом. Самокалібрування не вимагає втручання користувача.
Всі сучасні моделі обладнані спеціальними програмами: зважування, визначення щільності, підрахунок у відсотках. Для стабільної роботи є налаштування під незвичні умови – при вібрації, протягах.
Ваги для золота і діамантів: особливості моделей
До ваг в даній галузі пред'являються суворі вимоги до точності вимірювань. Типова сфера їх застосування – ювелірні заводи, оптові та роздрібні торгові мережі. Помилки повинні бути виключені.
Дорогоцінні матеріали відрізняються дорогою ціною, але при цьому вони мають малу вагу. Тому точність повинна бути максимально високою і бездоганною:
-
Апарати для золота показують масу в кг, р, мг. Дискретність 0,01 г і менше, для срібла 0,1 р.
-
Каратні моделі визначають вагу в каратах, де 1 кар – це 0,2 р. Їх дискретність дорівнює 0,001 кар.
Дорогоцінні метали зважують просто в вантажоприймальної ємності. Вага злитків в залежності від модифікації може досягати 15 кг. Тому прилад повинен відрізнятися міцністю конструкції. Карат для золота – це чистота матеріалу. Значення 99,99% має золотий злиток в 24карата.
Разом з каратним пристроями в комплекті йде спеціальна чашка, безпосередньо в яку поміщають камені для зважування. Вона таріруется і встановлюється в чашу. Карат алмаза безпосередньо походить від маси і означає вага 0,2 г, є метричною одиницею.
Всі моделі обов'язково повинні бути сертифіковані, відповідати нормативним критеріям і проходити метрологічний контроль.
Прецизійні пристрою є технікою високої точності, то без чого не обійдеться жоден салон чи магазин коштовностей. На нашому сайті ви можете замовити електронні ваги лабораторні ціна яких відповідає їх високій якості.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті