Ультрамікровеси – що це
Ваги бувають багатьох видів: автомобільні, медичні, побутові, електронні ваги лабораторні, торгові... Вони зовсім різні, і об'єднує їх тільки одне – завдання вимірювати вагу. Якщо лабораторні ваги купити можуть навіть власники ювелірних магазинів, де є підвищені вимоги до точності вимірювання, то мікроваги і ультрамікровеси потрібні тільки тоді, коли потрібно вимірювати таку малу масу, яку жоден інший прилад не зважить. З такою необхідністю стикаються, наприклад, організатори серйозних хімічних експериментів, всі, хто працює з космічними технологіями.
На сайті ukrvesi.com.ua ви не знайдете ультрамікровесов, але ми розповімо, що вони собою представляють.
Для початку давайте розберемося з моделями без приставки ультра-, з микровесами. Такі пристрої використовуються для визначення ваги мікрочастинок в лабораторіях при пробірному аналізі або, наприклад, під час геологічних досліджень.
Ультрамікровеси можуть не тільки вимірювати розміщену на них наважку, але і показувати величину відхилення у властивостях вимірюваних речовин.
Надточний ваговимірювальний прилад значно дорожче звичайних аналітичних ваг. Крім того, звертатися з ультрамикровесами можуть тільки навчені фахівці високої кваліфікації. Тільки профі можуть розібратися в складній конструкції розумного механізму і правильно провести тривале вимірювання.
Складні, гранично точні вимірювання можливі завдяки доопрацювання аналітичних лабораторних ваг. Випускають ваги категорії ультрамікрогетерогенність сьогодні не більше десяти виробників у всьому світі.
Особливості ультрамікровесов
Крім більш складного пристрою і дорожнечу обладнання, воно характеризується і деякими особливостями.
-
Найменше значення, на яке змінюється показання дисплея таких ваг – не нижче 1 мікрограма. Така дискретність потрібна для надточних вимірювань.
-
Адекватне відтворення результатів вимірювань.
-
Одноразовий аналіз декількох показників.
Більшість з моделей ультрамікровесов на сучасному ринку представляють двоблочну систему, в якій один блок управляє процесом через датчики, встановлені у другому блоці, измеряющем вагу.
В блок вимірювання вбудовані і різні датчики, замеряющие:
-
температуру;
-
вологість;
-
повітряні потоки;
-
електромагнітні хвилі.
Ці фактори безпосередньо впливають на результати дослідження. Щоб зробити об'єктивні виміри, блок управління зчитує всю інформацію, зібрану датчиками, і аналізує її.
Ультрамікровеси пред'являють особливі вимоги до установки. Пов'язано це з тим, що на точність показань ваг впливають різні фактори. Це саме ті фактори, які відображаються датчиками, вбудованими в блок вимірювання.
Поряд з поліпшенням технічної сторони обладнання, виробники борються ще й за велику компактність і простоту управління пристроями.
Важливо! При установці всіх аналітичних терезів, як ультрамікровесов, так і більш звичних для нас лабораторних, дотримуйтесь чіткими інструкціями виробника. Точних показників не домогтися, якщо обладнання буде встановлено на протязі, під прямими променями сонця або поблизу приладів, які випромінюють електромагнітні хвилі.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті