Як правильно встановити аналітичні ваги
Жодне лабораторне дослідження не можна провести без точних вимірювальних приладів. Сучасні ваги лабораторні аналітичні зважують порошки, рідини і навіть летючі речовини з точністю до п'ятої цифри після коми.
Щоб обладнання видало вірні дані, із заявленою точністю до однієї десятитисячної грама, купивши лабораторні ваги, їх потрібно правильно встановити.
Фахівці ukrvesi.com.ua представляють вам ряд рекомендацій по установці і експлуатації точного ваговимірювального обладнання.
Сьогодні в наукових установах вже практично не зустрінеш механічних лабораторних ваг, їм на зміну прийшли електронні моделі.
Всі відмовляються від механічних ваговимірювальних приладів із-за безлічі їх недоліків.
-
Складний процес зважування.
-
Висока чутливість до впливу зовнішніх факторів: температури, вібрації, протягам, вологості.
-
Неточність вироблюваних вимірювань методом порівняння з пружинами і гирями в якості еталонів.
Навіть низька вартість механічних ваг не дозволяє їм хоч якось виграти на тлі електронних.
Електронні ваги лабораторні аналітичні мають зовсім інший принцип роботи, і це дозволяє їм проводити значно більш точні вимірювання.
Чим електронні ваги відрізняються від механічних?
Електроніка зчитує сигнал, утворюваний при зважуванні, і виводить результат на табло або підключений пристрій, таке як комп'ютер, принтер. Представлені на сучасному ринку електронні ваги оснащені додатковими функціями, пристрій може:
-
обчислювати вага у різних одиницях;
-
проводити автоматичне обнулення;
-
визначати щільність матеріалів;
-
показувати процентне співвідношення при видачі результату;
-
зважувати в динаміці.
Правила установки електронних лабораторних ваг
Після придбання обладнання, слід ретельно вивчити інструкцію. Хоча моделі аналітичних ваг відрізняються один від одного, є і загальні вимоги до їх монтажу.
Звільнивши від упаковки, ваги розміщують на відведеному для них місці. Це має бути або полку, прикріплена кронштейнами до капітальної стіни, або лабораторний стіл у кутку приміщення. Крім терезів на поверхні не повинно нічого бути. Відрегулювати горизонтальний рівень можна за допомогою різьби на ніжках. Захищають прилад від вібрацій мармурові плити, товщиною не менше 4 см, підкладені під ваги. Між плитою і полицею або столом мають гумові або пінопластові прокладки.
Важливо дати пристрою вирівнятися по температурі з температурою приміщення. Далі потрібно підключити прилад до мережі на 8 годин. До першого використання після транспортування повинно пройти не менше 12 годин. Навіть якщо були прості перебої з електропостачанням або ви відключили ваги від мережі, їх не можна використовувати ще 2 години після запитывания.
Важливо! Атмосферні умови в приміщенні, де проводиться вимірювання повинні бути такими ж, як і всередині ваг. Щоб вирівняти умови, вітрозахисну вітрину або дверцята кожуха необхідно відкрити на півгодини.
Якщо вам необхідно підключити прилад до комп'ютера або принтера, обов'язково відключіть від мережі і після включення знову чекаєте 2 години до початку роботи.
В спеціалізованих приміщеннях, аналітичні ваги розташовують в окремій кімнаті, в якій зовсім або майже немає вікон, двері – розсувна, немає прямих сонячних променів, кондиціонера або вентилятора.
Правила при роботі з вагами
Кожні чотири години лаборанти налаштовують метрологічні характеристики ваг, приводячи їх до затвердженим вимогам. Також калібрування виробляють у разі першої установки, коригування рівня, переміщення ваг, коливання температури повітря, атмосферного тиску або вологості в приміщенні. До речі, за всіма цими показниками повинні стежити спеціальні прилади.
Якщо відстежує подібні зміни автоматика, калібрування запускається автоматично при надходженні відповідного сигналу. Таке можливо тільки, якщо у вагах встановлена система автоматичного калібрування.
Якщо ваші ваги такою системою не обладнані, необхідно скористатися спеціальною калібрувальної гірей.
Які ще правила, крім регулярного проведення калібрування є в роботі з електронними аналітичними вагами?
-
Працювати тільки в рукавицях.
-
Зразки брати тільки пінцетом або іншими пристосованими для цього інструментами.
-
Завжди виробляти 2-3 пробних зважування.
-
Розміщувати зразки зважують точно по центру чашок.
-
Завжди обнуляти ваги перед зважуванням.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті