Як вибрати лабораторні ваги
На сайті ukrvesi.com.ua ви можете купити тільки електронні лабораторні ваги, однак, ми знаємо все і про електромеханічних і навіть механічних вагах. У цій статті ми розберемося, на що звернути увагу, купуючи ваги лабораторні і які з них краще.
Механічні та електромеханічні ваги лабораторні вимірюють вагу в статиці, деякі електронні моделі справляються з визначенням ваги і в динаміці. При цьому всі види вимірювального обладнання мають одну і ту ж задачу: максимально точно визначити масу.
Механічні моделі стрімко втрачають свої позиції, поступаючись електронним та електромеханічним.
Ці три види відрізняються самим принципом роботи.
Механічні і навіть електромеханічні ваги зважують предмети за принципом порівняння з еталонами – вбудованими пружинами і гирями, а також при розміщенні гир зовні для рівноваги.
Електронне обладнання працює за абсолютно іншим принципом – електромагнітному врівноваження. Датчики збирають інформацію, а «мізки» приладу її обробляють і подають на табло або під'єднаний ПК.
Саме електроніка може надати найбільш точні результати зважування. Сучасні моделі здатні визначити вагу з точністю до однієї десятитисячної грама. Єдиний недолік такого обладнання – дорожнеча. Саме тому електронні аналітичні ваги вузькоспеціалізовані і використовуються тільки в спеціалізованих лабораторіях, наукових установах, на виробництві для якого важлива гранична точність вимірювань.
Нюанси вибору
Відкинувши механічні моделі і варіанти-гібриди електроніки і механіки, зупинимося на електронних.
На що звернути увагу при виборі таких лабораторних ваг?
Для лабораторних вимірювань необхідні ваги 1 і 2 класів точності.
Саме вони здатні видати результати з точністю до п'ятої цифри після коми.
При цьому слід пам'ятати, що чим вища точність приладу, тим вищі вимоги до його експлуатації.
Про те, як правильно користуватися точними електронними вагами ми розповідали в іншій статті на сайті, тут же тільки пройдемося по верхах, щоб стало зрозуміло, про що йде мова.
-
Установка в особливому на антивібраційною підставці.
-
Вимоги до вологості, температурі і тиску в приміщенні.
-
Часта калібрування – раз на 4 години.
-
Звід правил по розміщенню вимірюваних матеріалів в чаші ваг.
Крім того, чим точніше показники видають ваги, тим вони дорожче.
Щоб зрозуміти, наскільки точні вам потрібні ваги, потрібно визначитися з важливими нюансами:
-
яка мінімальна величина наважки, яку ви плануєте зважувати;
-
які функції вам потрібні, адже вони теж впливають на вартість приладу, це може бути: вибірка маси тари, автокалібрування, зважування в динаміці та інші;
-
наявність автономного живлення.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті