Всі увагу на точність: що корисно знати про лабораторних вагах
Шлях до точного зважування починається з вибору висококласного сучасного обладнання. Чим більш точні вимірювання вам потрібні, і чим більш складні маніпуляції ви плануєте виконувати, тим уважніше слід вибирати конфігурацію, враховувати комплектацію і додаткові опції. Щоб купити лабораторні ваги, що відповідають вашим побажанням, ознайомтеся з особливостями і функціонал пристроїв.
Сила лабораторних ваг: актуальна деталь – датчик
Основа конструкції лабораторних ваговимірювальних виробів – датчики, які бувають різних видів. Вони визначають швидкість функціонування і точність. В обладнанні частіше встановлюється тензометричний варіант, або датчик електромагнітної компенсації. Приладів характерна температурна та часова стабільність. Крім того, їх відрізняє економічність і зниження коефіцієнта похибки. Інерційність відповідає високим частотам динамічних процесів.
Тензодатчик змінює електричний опір під дією маси в електросигнал. Виготовляється з алюмінієвого сплаву чи металу з антикорозійним покриттям. Прилади поділяються на такі різновиди: тензорезистивні, пьезорезистивные, волоконно-оптичні.
Результат зважування:
-
Врівноваження ваги речовини і сили тензодатчика.
-
В основі діяльності переміщення пружною деталі під певним кутом повороту, здійснення лінійного зсуву.
Для виведення на екран вмонтований технічний перетворювач. Показання змінюються пропорційно до маси зважуваного предмета. Точність тензометричних датчиків знаходиться в межах 0,03-0,25%.
Основні функції вимірювання вагами лабораторними
Лабораторні електронні ваги призначені для визначення маси малих навесков і зразків. У перелік основних функцій входить:
-
Процентне зважування. Вимірюють компоненти, загальну масу суміші. Дані вказують у відсотках;
-
Усереднення результатів. Вимагається при статичності або не стабільності даних;
-
Визначення маси групи. Одночасно зважують кілька речовин або предметів. Безпомилково визначають кількість елементів;
-
Виділення однорідних складових у складі. Відбувається аналіз маси всіх компонентів. Визначається загальна вага і вага кожного інгредієнта;
-
Контрольне зважування. Необхідно для оцінки і виявлення відповідності заданим параметрам.
Алгоритми керування вагами прості та комфортні, що дозволяє використовувати пристрої в спеціалізованій промисловості та у виробництві.
Довідка! Користувач задає потрібні одиниці вимірювання. Прилади можна налаштувати так, щоб на екрані результат виводився також в потрібній розрядності.
Додаткові опції лабораторних ваг: що може знадобитися в роботіЗа допомогою лабораторних ваговимірювальних приладів проводять вимірювання високої точності за кількома функціональними напрямками. У ваги вводяться важливі додаткові опції:
-
Аналітичні функції для порівняння;
-
Вимірювання в процентному співвідношенні;
-
Визначення питомої ваги і частки;
-
Запам'ятовування і збереження на заданий термін;
-
Підключення до мережі передавання даних у ПК;
-
Тарування і калібрування.
Секрети правильного вибору
Кожному приладу своє місце. Для роботи в діапазоні зважування від 0,1 до 0,01 г найбільш підходять лабораторні електронні ваги, які можна придбати для зважування малогабаритних навесков і предметів з граничною точністю.
При визначенні моделі враховують:
-
Модифікацію і розташування приладу. В асортименті запропоновані настільні та кишенькові конструкції. Відмінності у вазі;
-
Показники точності. Діапазон варіюється в межах від 0,1 до 0,01 р. Клас вказаний у паспорті;
-
Критерії ваги. Відомі бренди випускають прилади для визначення маси предметів від 100 до 500 р. Діапазони зважування варіюють від найменших до найбільших;
-
Одиниці вимірювання. Сучасні пристрої одночасно показують не менше 5 різновидів. Грани, унції і навіть пенівейт. Інформацію дивіться в характеристиках;
-
Захисні пристосування. Для продовження терміну служби моделі мають поверхневі чохли, пластики, платформи. Звертайте увагу на матеріал корпусу;
-
Розміри платформи.
Увага! Прилади проходять держперевірку, що підтверджує відповідність класу.
Показник точності: нюанси вагових класів
Лабораторні ваги показують вагу рідких, сипучих, твердих, газоподібних зразків. Від показника класу залежить точність. Чим він вище, тим відповідно вище класифікація пристрою. 1 і 2 клас належить аналітичним моделям. Серед їхніх особливостей:
-
Допустима похибка в 1 мг;
-
Здатність визначення щільності;
-
Автокалібровка при температурних коливаннях;
-
Точність результатів при погодні зміни.
Моделі 3 і 4 розряду підходять для лабораторій, ювелірних банківських напрямків. Відрізняються доступними розцінками, і не такі примхливі в експлуатації. Електронні варіанти оснащені максимально – таймер, тестування, калібрування. Для синхронізації з ПК мають порт, дисплей.
Вибрати й лабораторні ваги і купити можна з каталогу «УкрВесы», де представлено перевірене лабораторне обладнання.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті