Як з'явилися сучасні електронні ваги для лабораторій
Лабораторна точність. Недарма таке словосполучення асоціюється у нас з вимірюванням вищого класу, яке не потребує повторної перевірки і не оспорюється. Допомагають у цьому електронні лабораторні ваги, які прийшли на зміну механічним аналогам. Саме в лабораторіях створюються унікальні препарати, склади, суміші, проводиться аналіз продукції та інші маніпуляції, які вимагають високоточних даних про масу досліджуваного об'єкта. Сьогодні досить покласти об'єкт на запрограмований пристрій і на дисплеї з'являться шукані дані. Але так було не завжди. Як з'явилися електронні ваги лабораторні сучасного типу і яку технічну еволюцію вони пройшли – дізнаєтеся в нашій статті.
Від перших ваг до сучасних моделей
Зважування будь-якого фізичного справи знаходиться у владі ваг. І в старовину, люди користувалися цим правилом навіть у побуті. Існувало повір'я, що ваги можуть виміряти вага людської душі. Сьогодні душу можна було б виміряти тільки в разі, якщо вона прийняла будь-яке з агрегатних станів – тверде, рідке або газоподібне.
З появою металевих грошей і монет важливо було зважити кожне виріб. Навіщо? Щоб не стати жертвою обману. Адже фальшивомонетники з'явилися так же давно, як і жага наживи. Сьогодні, як і в минулі часи, купивши ваги лабораторні та провівши процедуру зважування, можна припустити, що та чи інша річ зроблена не з золота, а із звичайного металу.
В давнину існувала техніка визначення маси з використанням еталонів. Брали предмет, вага якого потрібно було дізнатися, а на противагу йому використовували насіння злаків. Сучасна наука перейняла це вміння і використовує еталони в хімії, фізики та інших точних дисциплінах. Але, звичайно, вже без використання насіння, чи зерна.
З появою перших знань про механіку, вченими того часу були сконструйовані перші механічні ваги. Але виникло нове питання – їх чутливість, адже базовий виріб не здатне було визначати точну масу. Завдяки наполегливій праці, світу постали римські моментальні конструкції, що складаються з чаші і грузика. Він рухався по прямому важелю з поділками і зробив процедуру зважування швидше і точніше. Лише декілька століть опісля прийшла ідея, що для ефективності та підвищення якості вимірювання можна спорудити платформу, на якій чаші ваг буду стійко розташовуватися. Навіть в радянському союзі можна було без праці придбати ваги лабораторні механічні, оскільки їх використовували повсюдно – в лабораторіях, в магазинах, аптеках. Деякі моделі виглядали як дві рівноважні чаші, більш просунуті мали окрему платформу для товару і окрему для гир.
Але прогрес не стояв на місці. З появою першої електроніки, яка почала використовуватися всюди і впроваджуватися в прості механізми, технології прийшли до створення електронних аналітичних ваг, якими моментально озброїлися працівники лабораторій.
Сьогодні електронне вагове обладнання використовується відразу в декількох сферах виробництва та життєдіяльності:
-
У хімічній промисловості – для взяття проб, виготовлення розчинів, порошків, суспензій.
-
В медицині – під час приготування розчинів ліків.
-
На виробництві – при проведенні випробувань.
-
В екології – для аналізу стану грунту, води.
-
У харчовій промисловості – визначати склад продукції і її відхилення від норм.
-
В ювелірній справі – для вимірювання маси сировини, готових виробів.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті