Детектори банкнот – як вибрати пристрій, основні експлуатаційні характеристики, різновиди приладів
Детектор банкнот – пристрій, призначений для перевірки дійсності грошових знаків. Називають прилад по-різному – детектор валют, детектор банкнот, детектор грошей – однак його суть від цього не змінюється. Із статті ви дізнаєтесь як правильно вибрати детектори банкнот, які забезпечать максимально правильну перевірку.
Про важливість використання детектора банкнот
Гроші – невід'ємний атрибут всіх комерційних відносин, ми використовуємо їх кожен день. Не дивно, що грошові знаки є об'єктом пильної уваги фальшивомонетників. Підробляють не тільки затребувані у всьому світі купюри – долари і євро, але також гривні та валюту інших країн. Незважаючи на те, що держава регулярно пропонує нові способи захисту грошей, шахраї в противагу придумують, як ці захисні методи обійти. Сьогодні досить складно відрізнити підробку від оригіналу, тим більше, якщо якісна підробка.
Практичні рекомендації
-
Для роздрібного магазину, де важлива швидкість обслуговування, доцільно вибрати ультрафіолетовий детектор або найпростішу модель інфрачервоного приладу.
-
В банках і обмінних пунктах, де потрібно забезпечити високу точність перевірки, необхідно мати під рукою інфрачервоний або автоматичний детектор, який визначити підробку практично зі стовідсотковою точністю.
-
Коли крім купюр потрібно визначити достовірність інших цінних паперів, не обійтися без професійного або універсального приладу.
Різновиди детекторів в залежності від сфери застосування
-
Портативні моделі вартістю близько 100 грн.
Завдяки своїй мобільності і компактності такі моделі стають все більш популярними. Подібні моделі незамінні для експедиторів і кур'єрів. Це може бути традиційний детектор з вбудованим ультрафіолетовим датчиком або простий брелок або ручка.
-
Ультрафіолетові детектори вартістю від 100 до 300 грн.
За допомогою такого пристрою можна перевірити світність паперу, наявність малюнків і знаків, а також люмінесценцію волокон. Перевірку проводять вручну, це займає декілька секунд. Детектори даної категорії найбільш затребувані з-за низької вартості. Крім цього, прилад простий в експлуатації, досить базових знань про захист банкнот.
-
Ультрафіолетові детектори за ціною від 300 до 500 грн.
Саме такі моделі – переглядові, стаціонарні – найчастіше використовують в точках роздрібної торгівлі (торгові центри, аптеки, кіоски, каси, ринки, супермаркети). Ультрафіолетові детектори відрізняються потужністю вбудованих ламп. Високою точністю володіють прилади з датчиками потужністю 6 Вт.
-
Універсальні детектори вартістю від 300 до 800 грн.
Пристрої, завдяки яким перевіряють декількох ознак справжності банкнот, цінних паперів, документів. Тому прилад називають універсальним, так як сфера його застосування охоплює сферу торгівлі, транспортні підприємства, компанії надання послуг. Такі пристрої прості в застосуванні – співробітнику не потрібно освоювати додаткові навички у перевірці справжності грошей. Перевірка займає 2-3 секунди. В універсальних моделях використовується кілька етапів перевірки. Перевірка банкнот в ультрафіолетовому світлі. Наступний етап – перевірка наявності магнітних міток і детекція на наявність водяних знаків. З допомогою лупи перевіряється мікротекст.
Сфера застосування універсальних моделей – гіпермаркети, автозаправки, туристичні агентства, обмінні пункти.
1. Автоматичні детектори вартістю від 900 до 2500 грн.
Це кращий вибір для точної перевірки купюр. Детекція проводиться за кількома критеріями:
-
в інфрачервоному світлі;
-
магнітна детекція;
-
аналіз фарби і розмірів банкноти;
-
оцінка оптичної щільності.
Автоматична модель застосовується в будь-яких місцях, де використовуються гроші.
Сучасні моделі автоматичних детекторів оснащені функцією сортування банкнот. Таким чином, не потрібно купувати лічильники купюр і витрачати зайві гроші. Перевірка однієї купюри займає не довше однієї секунди.
2. Професійні детектори вартістю від 2000 грн.
Це найбільш точні пристрої, які аналізують оригінальність купюр за всіма можливими ознаками. Робота з таким обладнанням вимагає спеціальних навичок і знань про методи захисту купюр. Сфера застосування таких детекторів обширна - застосовують скрізь, де потрібна ретельна перевірка грошей.
3. Інфрачервоні детектори.
Такі моделі утворюють окрему категорію пристроїв, які більшою мірою відносяться до професійних. Справа в тому, що інфрачервоні мітки складно підробити, відповідно, виявити підробку нескладно.
Фахівці компанії «УкрВесы» рекомендують вибирати саме інфрачервоні моделі, які гарантують точність перевірки. Принцип роботи пристрою аналогічний використанню ультрафіолетової моделі. Зображення купюри виводиться на екран разом з результатами перевірки. Єдиний недолік – інфрачервоні моделі не сприйнятливі до стирання банкноти.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті