Як налаштувати торгові електронні ваги
Технічний прогрес, який невпинно розвивається, призвів до того, що фасувальні ваги та інше електронне вимірювальне обладнання, стали невід'ємною частиною торгових відносин. Нескладно помітити, що не тільки виробнича, робоча сфера користується вагами. Вони широко застосовуються в побуті, практиках повсякденному житті. Однак, для того, щоб використовувати ваги у всій повноті їх можливостей, важливо їх правильно налаштувати, відкалібрувати і активувати додаткові можливості.
Крок 1: визначаємо різновид торгових ваг
Для того, щоб зрозуміти, які маніпуляції доведеться провести для налаштування електронних торговельних ваг, пропонуємо ознайомитися з двома найпопулярнішими їх різновидами. Існує велика різноманітність девайсів, які можна роздягнути на дві групи:
-
Настільне обладнання.
-
Підлогові пристосування.
Звертаючи увагу на настільні ваги, слід відзначити їх головні відмінності. Це невеликі габарити, обмеження по масі одночасного зважування. Таким чином, підлогові вироби компанія УкрВесы реалізує для невеликих торгових організацій, супермаркетів, ринків.
Підлогові ваги часто називають складськими, оскільки вони застосовуються для вимірювання маси на складах, базах, оптових торгових точках.
Окремо варто згадати про те, що електронні ваги часто набувають люди, далекі від торгівлі. Техніка використовується для визначення маси людини або тварини. Також існують кухонні електронні девайси, що дозволяють відміряти необхідну кількість харчових продуктів, наприклад, для ідеального дотримання пропорцій з рецепту або зважування лікарських препаратів, гомеопатії.
Примітним є факт, що незалежно від типу вагового обладнання та його габаритів, кожен девайс потребує своєчасної перевірки точності настроювання і регулярному технічному обслуговуванні.
Крок 2: з'ясовуємо принцип роботи ваг
Актуальне питання – навіщо налаштовувати електронні ваги, якщо це сучасне обладнання. Багато продавців і працівники торговельних мереж, які починали свою діяльність десятки років тому, не з чуток знайомі з класичними приладами. У комплекті з платформою видавався набір гир різної маси, які виставлялися на один бік, продукт на іншу. Результат вимірювання досягався в тому випадку, якщо дві платформи врівноважувалися. Складно, довго, не завжди точно. До того ж, неодноразово виникали прецеденти з боку покупців щодо якості вимірювання.
Впровадження електронних девайсів практично зводить нанівець можливість обважування, адже від рук продавця практично нічого не залежить.
По своїй суті, принцип роботи електронних ваг мало чим відрізняється від механічних. Вантаж, як і раніше, міститься на платформу, яка, в свою чергу, деформує пружини. Тензометричні датчики фіксують ці зміни. Далі, в електронних моделях, за допомогою сили струму, на датчик надходить інформація, преобразующаяся дані про масу на дисплей.
Звідси і випливає основне завдання перевірки – з'ясувати, що свідчення на екрані відповідають реальній масі товару/предмета.
Крок 3: переходимо до налаштування електронного обладнання
Кожне технічне пристосування має в комплекті паспорт, інструкцію та документи, що підтверджують стандарти його роботи. Відповідно, сама процедура вимірювання полягає в тому, щоб порівняти еталонну калібрувальну гирю з показниками маси, яка транслюється на дисплеї. Примітно, що для лабораторного устаткування використовуються мініатюрні пристрої, ваг в кілька грамів. У той час як торгові аналоги калібруються за допомогою гирьок від одного до кількох кілограмів. Платформні та вантажні конструкції вимагають ще більшої ваги, тому гирі для них досить важкі.
Алгоритм дій:
-
Переклад електронних ваг в калібрувальний режим. Для цього слід натиснути відповідну кнопку, яка активує перехід.
-
Установка еталонної гирі. На платформу, вільну від сторонніх предметів, встановлюється гирка фіксованої маси.
-
Видалення калібрувальної гирі.
-
Звірка одержаних результатів.
Поскольку вес гири известен заранее и является неизменным, важно обратить внимание на данные, которые показывает дисплей. Если числа совпадают – устройство исправно и не требует вмешательства. Если есть небольшие расхождения, следует обратиться к таблице возможных погрешностей. Разница сходит в диапазон – можно продолжать работу, результат превышает норму – необходима дополнительная настройка.
Варто зауважити, що на показники може вплинути місце розташування пристрою, чистота і рівність поверхні. Тому перед проведенням налаштування варто переконатися, що прилад коштує рівно, а під його ніжку не потрапив сторонній предмет.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті