Як вибрати касовий апарат: гід по типах пристроїв та рекомендації фахівців

Для здійснення легальної торгівлі в Україні сьогодні обов'язковою умовою є наявність касових апаратів, які фіксують розрахункові операції і відправляють отримані дані на Державну фіскальну службу для звітності. Автоматизація цього процесу означає, що організація, яка займається продажем або наданням послуг, несе повну відповідальність перед державою та споживачами і не ухиляється від сплати податків.
Плануєте зайнятися власним бізнесом - пора подумати про придбання касового апарату. Однак, варто пам'ятати, що обладнання для цих задач буває різним. Вибір повинен ґрунтуватися на цілому списку умов, а не на індивідуальних перевагах бізнесмена. Як вибрати касовий апарат для вирішення ваших завдань - докладно в цій статті.
Види апаратів для здійснення і контролю розрахункових операцій
Отже, касове обладнання буває декількох видів. В найбільш широкій класифікації виділяють:
- Автономні касові апарати - найпростіші і недорогі пристрої, що одержали широке поширення в точках приватної торгівлі та малого бізнесу: невеликі магазини, кіоски, Мафи, валютні обмінники, кур'єрські доставки і т. п. Перелік їх функцій обмежується реєстрацією розрахункових операцій, ручним введенням даних, зчитуванням карти, відправкою даних в ГФС, печаткою чеків. Денна кількість чеків в даному випадку обмежується сотнею одиниць. Може працювати без підключення до основного комп'ютера.
- Фіскальні реєстратори - обладнання, що підключається до комп'ютера або іншого програмного обладнання. Сам апарат в даному випадку виконує роль швидше принтера для друку чеків, і пристрої для зчитування магнітних карт, а фіксація інформації відбувається в програмі обліку.Такі пристрої вважаються професійними, здатні обробляти великий потік інформації за день використовуються, наприклад, в супермаркетах, торгових центрах та інших великих і мережевих точках роздрібної та оптової торгівлі.
- POS-термінали - це технічно складні пристрої, які є програмно-апаратним комплексом для здійснення, реєстрації та аналітики розрахункових операцій. Комплекс включає в себе фіскальний реєстратор і комп'ютер з програмним забезпеченням. Програмне обладнання користувач може вибрати самостійно. Це може бути, наприклад, планшет або смартфон. Дозволяє контролювати і автоматизувати роботу співробітників, формувати замовлення, працювати з товароучетной програмою. Використовуються в мережах громадського харчування, мережевих магазинах і т. д.
Конструктивні особливості касових апаратів
Сучасні касові апарати діляться на портативні і стаціонарні. У першому випадку - це мобільні бездротові компактні пристрої, які використовуються для виїзної торгівлі, кур'єрських доставок, парковок або, наприклад, в невеликих магазинах або кіосках в нічний час доби.
Стаціонарні касові апарати відрізняються великими розмірами і часто включають грошові ящики. Розраховані на більш інтенсивний режим роботи, ніж мобільні аналоги, і можуть бути укомплектовані різними технічними пристроями:
- основним програмним обладнанням для обліку, систематизації та аналізу торгових операцій;
- сканером штрих-кодів;
- модемом для відправки звітів в Державну фіскальну службу (всі сучасні касові апарати, згідно з вимогою держави, включають вбудований модем);
- модем для віддаленого обліку продажів;
- зчитувачем банківських карт;
- електронними торговими вагами. До речі, у каталозі нашого інтернет-магазину є кілька сотень моделей електронних ваг для роздрібної та оптової торгівлі.
На чому ґрунтується вибір касового обладнання
Які критерії вибору існують для вибору касового апарату? Як ми вже згадували, для них можна скласти цілий список. Давайте розбиратися!
- Касовий апарат повинен знаходитися в Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій в Україні. В іншому випадку, податкова служба виявиться реєструвати апарат.
- Обладнання повинно відповідати сфері діяльності. При покупці враховуйте масштаб і інтенсивність проведених розрахункових операцій, а також список завдань, яке має вирішувати касове обладнання. Як вже було сказано, для виїзної торгівлі краще вибирати прості портативні пристрої, для малого бізнесу - автономні апарати, для великих мереж - фіскальні реєстратори та POS-термінали. У великих торгових точках можуть використовуватися різні типи касових пристроїв.
- Відправка електронних звітів. Звіти, в будь-якому випадку, передаються у податкову по інтернету. Різні моделі, перш за все, автоматичних пристроїв, мають різні можливості в цьому питанні: одні використовують тільки мобільний інтернет, для якого потрібна SIM-карта. Інші здатні передавати дані через провідний.
- Технічні характеристики пристрою повинні відповідати вашим можливостям і цілям. У їх список входить, наприклад: ширина чекової стрічки, швидкість друку, джерело живлення (визначає мобільність пристрою), можливість підключення додаткового технічного обладнання, види оплати, максимальна допустима навантаження та інші функціональні можливості..
- Крім реєстрації в Державному реєстрі - паспорт касового апарата і наявність гарантії від виробника.
Купуйте касові апарати у надійного продавця
Цей пункт здається очевидним, але на нього також варто звернути пильну увагу. Перед покупкою вивчіть репутацію продавця і питання наявності у нього тієї ж Державної реєстрації. Купівля касового обладнання "з тумбочки" загрожує втратою грошей і проблемами з податковими службами.
Так, ми пропонуємо звернути увагу на асортимент інтернет-магазину компанії УкрВесы, ретельно відібраного нашими кваліфікованими менеджерами. До речі, обізнаність консультує персоналу в питанні особливостей і застосування пропонованого товару також дуже важлива. Купуючи касові апарати у нас, ви можете отримати експертні рекомендації по телефону, що значно полегшить вибір і виключить покупку невідповідного обладнання.
Ми пропонуємо до покупки тільки якісні сертифіковані касові апарати, укомплектовані усіма необхідними документами: паспортом, що підтверджує реєстрацію, керівництвом користувача і т. п.
Для замовлення касових апаратів залишайте заявку чи номер телефону на нашому сайті. Наші менеджери зв'яжуться з вами для консультації та уточнення деталей покупки. Доставка здійснюється по всій Україні будь-якою транспортною службою на вибір:
- Нова Пошта
- САТ
- Делівері
- Доставка "Ін тайм"
- Укрпошта
- Доставка Justin"
Можливий самовивіз в нашому пункті видачі в Києві, Кропивницького, Харкові, Дніпропетровську чи Одесі.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті