Тензодатчик - серце електронних ваг. Розбираємося в характеристиках
Що таке тензодатчик? Це прилад, який вимірює величину шляхом визначення і перетворення фізичних величин в електричний сигнал. На ринку зустрічаються різні типи тензодатчиків, які поділяються в залежності від сфери застосування:
-
ваговимірювальні тензодатчики, які визначають вагу;
-
силовимірювальні датчики для вимірювання зусилля і навантаження;
-
тензодатчики тиску, які фіксують рівень тиску в різних середовищах;
-
тензодатчики прискорення або акселерометри;
-
датчики переміщення і крутного моменту.
У цій статті ми розглянемо виключно вагові тензодатчики - деталь вимірювального приладу, що відповідає за визначення ваги об'єкта. У вагах будь-якої конструкції та призначення корпус відповідає за створення умов для вимірювання маси, тензодатчик - безпосередньо за процес підрахунку, дисплей або операційна система через фіксацію і демонстрацію отриманих даних, а акумулятор для терезів - за подачу живлення.
Всі деталі при цьому важливі, однак саме від роботи тензодатчика залежить точність і швидкість виміру ваги. Знання про те, що таке тензодатчик, розібравшись в принципі його роботи і вивчивши особливості його експлуатації можна сміливо займатися складанням або ремонтом будь-яких ваговимірювальних приладів.
Принцип роботи і конструкція тензодатчика
Принцип роботи вимірювальної деталі досить простий: маса зважуваного об'єкта викликає механічну деформацію в тензодатчики. Вбудована система фіксує і обробляє інформацію, перетворюючи її в цифровий або аналоговий сигнал. Кінцева інформація, за підсумком, передається на індикатор (стрілку або дисплей).
Тензодатчики поділяються за типом вимірювального елемента в них:
-
П'єзоелектричні;
-
Тензорезистивні;
-
Волоконно-оптичні;
-
Оптико-поляризаційні;
-
Пьезорезистивные;
Найбільше поширення отримали тензорезисторные датчики, з тензорезистором, виготовленим з алюмінієвого дроту з перетином або фольги. Так, на більшій частині торгових майданчиків під назвою "тензометричні датчики" найчастіше мається на увазі саме тензорезисторные датчики.
Такі прилади виготовлені з гнучкого елемента, на якому зафіксований терморезистор. Під час тиску вантажу резистор активує опір, за рівнем якого визначається деформація.
В залежності від конструкції корпусу ваг застосовуються вагові тензодатчики різного типу:
-
консольні або балкові тензодатчики - встановлюються на платформні ваги середньої вантажопідйомності до 5-7 тонн, бункерах, підлогових вагах. Такі тензодатчики використовують, наприклад, у вагах для зважування тварин.
-
тензодатчики "шайба" або тензодатчики мембранного типу - використовуються в промисловості і сфері залізничного транспорту для виробництва автомобільних, вагонних, і бункерних ваг з масою зважування до 100 тонн. Мають найвищу робоче навантаження.
-
s-образні термодатчики - для кранових та інших підвісних ваг.
-
тензодатчики "бочка" або тензодатчики колонного тип - прості утройства, які використовують у платформних вагах невеликої вантажопідйомності, фасувальних, торгових і навіть побутових вагах.
Розбираємося в характеристиках тензодатчиків
Вибираючи товар, покупець звертає увагу на його характеристики. Вагові тензодатчики - не виняток. Прилади, традиційно, включають наступний набір характеристик:
-
Робоче навантаження
-
Клас точності
-
Матеріал
-
Ступінь захисту IP
-
Загальна помилка
-
Повзучість
-
Температурне відхилення чутливості
-
Температурне відхилення нуля
-
Вихідна чутливість
-
Вхідний опір
-
Вихідний опір
-
Опір ізоляції
-
Баланс нуля
-
Діапазон термокомпенсації
-
Діапазон напруги живлення
-
Максимально допустима напруга живлення
-
Гранична навантаження
-
Руйнівне навантаження
-
Тип кабелю
Навчившись розбиратися в характеристиках тензодатчиків, простіше підібрати якісну деталь для вирішення ваших завдань. З цієї причини, ми пропонуємо розглянути основні параметри докладніше.
Робоче навантаження - визначає максимальний допустимий вага, який здатний виміряти тензодатчик. На практиці, невелике відхилення від цієї цифри не псує устаткування і не впливає на його працездатність. Проте, варто звернути увагу на параметри "Гранична навантаження" і "Руйнівне навантаження", які є фактичними показниками допустимого робочого навантаження.
Клас точності - характеристика, яка визначається рівнем допустимих похибок. Оптимальний клас похибки для тензодатчиків - С3.
Матеріал - для якісних приладів використовують алюмінієвий сплав і леговану або нержавіючу сталь.
Ступінь захисту IP - визначає ступінь захисту від вологи і пилу. Для тензодатчиків зазвичай використовують найвищий рівень IP - від 65 і вище. Це значить, що прилад можна використовувати у воді, вологим і дуже запиленій середовищі.
Загальна помилка - відсоток загальної похибки справного приладу.
Повзучість - це повільна деформація твердого тіла приладу під впливом тривалої експлуатації. У терезів проявляється зміною показників маси одного об'єкта в процесі його зважування. Повзучість не повинна перевищувати 1-1,5% за 6 годин.
Максимально допустима напруга живлення в мережі повинна відповідати характеристикам, зазначеним для певної моделі тензодатчика.
Гранична навантаження - це відсоток максимального перевищення допустимого робочого навантаження, перевищення якої призведе до порушень роботи тензодатчика.
Руйнівне навантаження - це відсоток максимального перевищення допустимого робочого навантаження, перевищення якої призведе до невідворотної фізичної поломки приладу.
Тип кабелю - стандартно для підключення тензодатчиків застосовується 4-жильна схема підключення. Іноді, наприклад, у тих випадках, коли є велика різниця в опорі кабелів суміжних тензодатчиків, використовують 6-жильную схему підключення.
Тензодатчики в Україні
Компания УкрВесы занимается продажей весов всех категорий и для решения любых задач: от лабораторных весов с точностью в 0,001 грамм до автомобильных с пределом взвешивания в 100 тонн. Но это еще не все! В нашем интернет-магазине, также, представлено около 30-ти моделей тензодатчиков разных типов с предельной нагрузкой до 30 тонн. Ассортимент данного раздела сайта будет полезен, если вы:
-
планируете ремонтировать весы;
-
вы хотите быть уверены в бесперебойной работе весового оборудования и хотите купить запасные комплектующие;
-
занимаетесь производством весов;
-
у тому випадку, якщо вам потрібно модернізувати наявне обладнання.
Для замовлення тензодатчиків залишайте заявку чи номер телефону на нашому сайті. Наші менеджери зв'яжуться з вами для узгодження деталей покупки. Доставка здійснюється по всій Україні будь-якою транспортною службою на вибір. Детальніше про умови доставки та оплати читайте у відповідному розділі інтернет-магазину.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті