Пристрій і характеристики автомобільних ваг
Вага – це ключова характеристика, яка керує всіма промисловими, господарськими і торговими процесами. Майже на будь-якому підприємстві використовується вагове обладнання потрібного типу. Сучасна технічна сфера бізнесу пропонує широкий вибір устаткування для автоматизації, прискорення й полегшення роботи на всіх етапах. Так і з вимірюванням ваги. При транспортуванні вантажу не потрібно проводити цілий ряд морочливих операцій для його зважування. Цю функцію виконують автомобільні ваги. Цю статтю ми присвятили саме цьому типу пристрою. Тут ми розповімо про те, як працюють автомобільні ваги, які типи такого обладнання зустрічаються на ринку, чим відрізняються і як встановлюються.
До речі, якщо у вас виникнуть складнощі з підбором потрібного вагового обладнання - звертайтесь до менеджерів інтернет-магазину "УкрВесы". Контактні номери телефону вказані на сайті. Наші фахівці зорієнтують вас в запропонованому на сайті асортименті та допоможуть знайти автоваги, потрібні для вирішення ваших завдань. Нагадуємо, що в "УкрВесы" на вас чекає широкий вибір автомобільних ваг для вантажів масою до 80 тонн.
Що таке автомобільні ваги і для чого вони потрібні
Автомобільні ваги необхідні для точного обліку ваги переміщуваних вантажів автотранспортом. Їх широко використовують:
- в індустріальній сфері;
- в торгових і промислових складах;
- логістичній сфері;
- у торговельній сфері;
- в сільському господарстві;
- в точках державного контролю і т. д.
На ринку існує безліч видів вагового автомобільного обладнання різної складності та пристрої: від простих індикаторів ваги до складних пристроїв, обладнаних операційною системою і інтегруються в облікові програми на ПК.
Всі типи автомобільних ваг при цьому поєднує загальний принцип дії: в корпус ваг встановлені тензометричні датчики. Вони фіксують деформацію, що утворилася під впливом прикладеного навантаження, перетворюють її в електричний сигнал і посилають його на індикатор.
Розрізняються автомобільні ваги за:
- Значенням найбільшої границі зважування;
- За розміром платформи;
- За способом установки.
Відповідно, дещо різниться і конструкція автомобільних ваг, хоча основні конструкційні елементи зберігаються.
Конструкція автомобільних ваг
Отже, електронні автомобільні ваги складаються з:
- Вантажоприймального пристрою (ГПУ) або платформи для прийому вантажу. Вона у свою чергу складається з двох полуплатформ.
- Поперечних балок. Вони необхідні для стикування платформних секцій і полуплатформ один з одним. Це, по факту, конструкційний елемент, який об'єднує платформні елементи в єдину композицію. Тензометричні датчики, що відповідають за вимірювання ваги, встановлюються як раз під поперечними балками.
- Монтажна рама. Застосовується при бесфундаментной встановлення автомобільних ваг на дорожні плити для їх закріплення. Про способи установки автоваг ми поговоримо далі в статті.
- Пандуси. Необхідні для заїзду автомобіля на платформу ваг.
Комплектація і влаштування автомобільних ваг може змінюватися в залежності від типу установки.
Найбільша межа зважування
Характеристики автомобільних ваг – це за сумісництвом і є критерії, що визначають їх вибір.
Однією з основних характеристик ваг будь-якого типу є максимальний поріг зважування.
Ці показники визначаються державними нормами ДСТУ EN 45501:2007 "Прилади неавтоматичні зважувальні". Слідуючи цим нормам, максимальний поріг зважування, тобто, максимальне значення навантаження на ваги, становить від 10 до 100 тонн. Ви повинні точно визначити, з якою вагою належить працювати. Так, виробники автомобільних ваг попереджають, що перевищення допустимої норми призведе до поломки платформи та тензодатчиків.
Для більшості використовуваних сьогодні вантажних автомобілів досить буде ваги з межею зважування до 60-80 тонн.
Розмір платформи
Наступна важлива характеристика – розмір платформи.
Потрібний вам розмір визначається, очевидно, параметрами зважуваних автомобілів. Також для цього існують деякі стандарти:
- Стандартна ширина для усіх великовантажних автомобілів (за винятком кар'єрних самоскидів) – 3 метри.
- Платформа повинна бути на 1-2 метра довше найбільшого автотранспортного засобу, вага якого буде вимірюватися на обладнанні.
- Стандартна довжина для вантажівок типу ЗІЛ, ГАЗ – 6-8 метрів;
- Для авто з причепами і напівпричепами – 18-20 метрів.
Різновиди автоваг: способи установки
Вище ми вже наводили базове опис того, як влаштовані автомобільні ваги в загальному. Настав час розглянути кожен тип вагового обладнання для вантажних авто. Вони відрізняються між собою типом вантажоприймального пристрою, спосіб установки і призначенням.
Однак, перед тим, як детально розглянути кожен з них, пропонуємо дізнатися більше про монтажі автоваг.
Установка автомобільних ваг проводиться на:
- спеціально зведений міцний фундамент. Найбільш витратний спосіб, який необхідний для зважування великогабаритних автомобілів у місцях з інтенсивним трафіком;
- дорожні плити – менш надійний, але і менш дорогий спосіб установки, який підійде для місць з малоінтенсивним трафіком;
- всипану щебенем і піском майданчик. Підходить для підкладних і малотоннажних ваг.
Про ці та інші види автомобільних ваг – далі у статті.
Різновиди автоваг то типу вантажоприймального пристрою
- Платформні стаціонарні автоваги потрібні для зважування вантажних авто з повним заїздом на вантажопідйомний обладнання. Монтується в поверхню підлоги (асфальту тощо) на складах, промислових підприємствах, точках гірничодобувної галузі і т. д. Є найбільш дорогими і технічно складними. Встановлюються на фундамент.
- Колійні стаціонарні моделі. Це сучасний аналог платформних автоваг. В їх конструкцію для зменшення маси платформи впроваджено кілька вузьких колейных платформ. Володіють високим класом точності, досить надійні, але вимагають зведення фундаменту або встановлення дорожніх плит.
- Малотоннажні. Встановлюються на дорожні плити або насип. Підходять для невеликих вантажних автомобілів і самоскидів типу Зіл, КАМАЗ, ГАЗель.
- Поосні автоваги фіксують вага большегруза поетапно під час заїзду кожної осі на грузоприемник. Використовується для контролю осьового навантаження. Встановлюється на фундамент, підходить для виміру автотранспорту будь-якої довжини.
- Підкладні ваги – це своєрідні "портативні", легко переміщувані пристрої, які не потребують спеціальної серйозної підготовки для установки. Мають більш низьким класом точності, ніж попередні моделі, але підійдуть в тих випадках, коли установка інших типів автоваг недоступна.
Якщо ви вже знаєте, що таке автомобільні ваги та визначилися з необхідним типом обладнання, обов'язково загляньте в каталог інтернет-магазину "УкрВесы"! Ми пропонуємо різні типи ваговимірювальних пристроїв відомих брендів з мінімальною націнкою за посередництво. Докладна інформація про доставку та оплату вказана в картці товару у відповідному розділі сайту. Будемо раді співпраці!
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті