Особливості і модельний ряд платформних ваг
Платформні ваги – це назва вагового пристрою, обладнаного вантажоприймальної плоскою платформою, розміщеної на одному або декількох тензодатчиках. Колись, у часи дротових телефонів і телеграфних "месенджерів", в торгівлі, на складах, у транспортних цехах і сільськогосподарській сфері активно використовували механічні ваги. Важке ваговимірювальне обладнання з габаритною платформою на пружині, хоч і відрізнялося значною похибкою, але не мала конкуренції. Сьогодні ж їм замінили більш точні та практичні електронні платформні ваги, модельний ряд яких досить різноманітний. Про різновиди, переваги і особливості сучасних платформних ваг ми і поговоримо в даній статті.
Конструкція платформних ваг
Основними одиницями конструкції електронних платформних ваг є:
- металева платформа, обладнана установочними ніжками;
- індикаторним дисплей з панеллю управління, на якому демонструються результати зважування і встановлюються параметри;
- з'єднувальний кабель.
Платформа, в свою чергу, складається з рами і вантажоприймальної платформи. На рамі розміщуються тензометричні датчики. І ось тут починаються основні відмінності, що визначають, наприклад, чим відрізняються платформні ваги від товарних і т. п.
Кількість тензодатчиків, максимальна межа зважування, дискретність
Перша відмінність: кількість тензометричних датчиків. Так, платформні ваги оснащуються одним або чотирма датчиками ваги, в залежності від їх мінімальної і максимальної навантаження:
- торгові настільні (прилавкові) вага до 30 кг – однодатчикові;
- товарні ваги з межею зважування до 500 кг – однодатчикові;
- платформні ваги до 1000 кг – однодатчикові;
- промислові ваги платформні на 2,3,5 тонн і т. д. – чотиридатчикові.
В той час, як максимальна межа зважування у товарних ваг 500 кг, максимальне навантаження платформних може досягати 25 тонн.
Серед платформних зустрічаються і моделі також до 500 кг. Однак, дискретність (крок поділу) у них буде більше, ніж у товарних. Так, дорогі якісні товарні ваги зважують з точністю до 50 грам, а платформні того ж класу точності – від 200 грам.
Розміщення індикатора і демонстрація ціни
Далі, різниця між товарними і платформеними вагами полягає в тому, що товарні моделі завжди оснащуються двостороннім індикаторним дисплеєм, розміщених на стійці і демонструє часто не тільки вагу, але і ціну.
Наявність саме двостороннього терміналу, інформація на якому видно і продавцеві, і покупцеві, є обов'язковим. Так встановлено законодавством України.
У свою чергу, платформні ваги оснащені виносним є односторонніми індикаторним терміналом на проводі (або без нього), на якому рідко демонструється ціна.
Рівень пило-та вологозахисту
Рівень IP – це числовий показник захищеності корпусу пристрою і його елементів від негативного впливу зовнішніх атмосферних факторів: вологи, пилу в першу чергу. Перед тим, як перевірити платформні ваги на стійкість, краще дізнайтеся більше про рівні їх захисту.
У терезів ступінь захисту визначається за двома критеріями: захист корпусу і захист тензодатчиків.
Стандарти захищеності електричних пристроїв розподіляються наступним чином:
- IP до 44 - не захищені від вологи;
- IP від 44 до 67 - середній рівень захисту, можуть експлуатуватися в складних умовах;
- IP від 65-67 - "що мені сніг, що мені спека, що мені дощик проливний".
В той час, як торгові ваги мають середню і високу ступінь захисту, то всі платформні ваги мають високий клас захисту для платформи, так і для тензодатчиків і можуть використовуватися в самих складних промислових умовах.
Розмір платформи та визначення платформних ваг
Головна відмінність промислових платформних ваг – це розмір платформи. В той час, як у товарних ваг розмір платформи варіюється в межах від 500х400 до 800х600 мм, то промислові випускаються в більш широкому модельному різноманітності з розмірами від 750х750 до 4500х3500 мм.
Отже, виходячи з вищесказаного, ми можемо відповісти, що таке платформні ваги і чим вони відрізняються від інших типів ваг, також оснащені платформою. Відмінні риси:
- межа зважування до 25 тонн;
- крок поділу від 200 грам;
- наявність 4-х тензодатчиків;
- суцільнометалевий корпус;
- виносний односторонній або двосторонній індикатор неторгового призначення;
- платформа розмірами від 750х750 мм до 4500х3500 мм.
В той час, як призначення торговельних ваг – служити точкою взаємної співпраці між продавцем і покупцем, то платформні ваги мають промислове значення і використовуються не тільки в торгівлі, але і в інших сферах: на складах, на виробничих об'єктах, у сільському господарстві, транспортній сфері і т. д.
Установка платформних ваг
Деякі джерела виділяють види платформних ваг в залежності від типу установки устаткування на:
- стаціонарні;
- переносні: на коліщатках і з вбудованим акумулятором;
- в приямок - ті, які монтуються в підлогу.
Ми ж вважаємо за краще відносити останній тип обладнання до ряду автомобільних ваг, тому що такі ваги використовуються саме для відстеження маси вантажу, що перевозиться транспортом у логістичних терміналах, складах, у сфері автоперевезень і т. д.
Далі ми будемо розглядати особливості, перш за все, стаціонарних платформних ваг.
Види платформних ваг
Отже, візуально стаціонарні промислові платформні ваги різних марок дуже схожі між собою. Однак, не обманюйте себе: технічне та функціональне розмаїття тут має місце бути! Вони розділяються по цілому ряду характеристики і можуть оснащуватися додатковими можливостями. Наприклад, є платформні ваги з друком етикеток для швидкої маркування зважувальної продукції.
Платформні ваги розрізняються за:
- Межі зважування. Так, в асортименті "УкрВесы", наприклад, є моделі з максимальним навантаженням в 2 тонни, а є - 15 тонн.
- Дискретность. Шаг деления у разных моделей варьируется в пределах от 200 грамм до 5 кг.
- Тип питания и время автономной работы. Большинство даже стационарных платформенных весов оснащены проводом питания от розетки 220 В и встроенным аккумулятором. Время автономной работы у моделей разнится.
- Размер платформы: 750х750 мм - 4500х3500 мм.
- Наличие возможности подключения к ПК, интеграции в товароучетную или другую программу, интерфейсов, электроникой для выполнения арифметических операций.
Еще одно важнейшее различие – стойкость рамы. Для выдерживания тяжелых конструкций выпускают усиленные платформенные весы с утолщенными стенками платформы, дополнительными и усиленными ребрами жесткости рамы.
Также, модели весов различаются по функциональному наполнению, дизайну, длине шнура питания и т.п.
Выбирайте платформенные весы для решения любой промышленной и торговой задачи! Благо, ассортимент на рынке огромен!
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті