Калібрування товарних ваг від А до Я
Чи можна довіряти тільки що доставленому весоизмерительному обладнання? Чи можна бути впевненим у точності вже "досвідчених" ваг, і як бути, якщо ви підозрюєте ваги значною похибки? У цій статті ми розповімо про те, що таке калібрування ваг, хто, навіщо і як проводить калібрування і чому вона така важлива. І, що найголовніше, дізнаємося, як провести калібрування самостійно.
Як приклад, розглянемо процес калібрування товарних платформних ваг з межею зважування до 500 кг.
Саме таке обладнання використовується в торговельній сфері на складах, оптових базах і ринках, фасувальних цехах. В умовах інтенсивної торгівлі, власники часто забувають проводити сервісний огляд ваг з належною регулярністю і упускають момент, коли пристрій починає видавати некоректний результат.
Порада від "УкрВесы": проводите калібрування і огляд ваших товарних ваг вчасно! Ми розповімо як!
Що таке калібрування і навіщо вона потрібна
Почнемо з відповіді на друге питання. Калібрування електронних ваг будь-якого типу необхідна для отримання максимально точних результатів зважування. Це найважливіша операція обслуговування, без якої всі показники будуть лише приблизними.
Експлуатація неоткалиброванного обладнання – невиправданий ризик. Тут виникає два питання:
- Чи можна бути впевненими в точності обладнання, яке надходить від продавця;
- Як перевірити пристрій в процесі тривалої експлуатації. Адже з часом, в результаті природного зносу ваг і впливу зовнішніх факторів на тензометричні датчики (атмосферний вплив, надмірне навантаження, вібрації і т. д.) робочі властивості ваг погіршуються.
Періодичне калібрування торгових електронних ваг збільшує термін служби обладнання і дозволяє бути впевненим у точності результатів.
Отже, калібрування ваг – це процедура якісного порівняння результатів зважування із застосуванням об'єктів з еталонним вагою. Мається на увазі, що для контролю точності на платформу пристрою ставлять еталонні гирі потрібного калібру. Похибка визначається відповідно різниці між вимірюваним значенням, яке демонструється на дисплеї ваг) та істинним значенням (вагою еталонної гирі).
Далі ми розповімо про те, хто проводить калібрування ваг і потрібно калібрувати сертифіковані пристрої.
Калібрування, перевірка та сертифікати відповідності
Насамперед варто розібратися в тому, є чи калібрування електронних товарних ваг обов'язковою процедурою.
Калібрування ваг проводиться на етапах:
- виробництва з отриманням Сертифікатів відповідності дп "Укрметртестстандарт";
- продавцем перед відправкою покупцю;
- користувачем;
- регуляторними уповноваженими органами в процесі періодичної перевірки відповідності.
У першому і останньому випадку перевірка обладнання проводиться уповноваженими особами з наданням відповідної документації в порядку, встановленому законодавством України.
Продавець і користувач проводять калібрування на добровільних засадах. Так, наприклад, фахівці "УкрВесы" завжди проводять калібрування електронних ваг перед відправкою покупцю для підтримання позитивної репутації та чесного співробітництва.
Калібрування обладнання у власника поділяється на:
- періодичну, здійснювану для контролю відповідності реальних метрологічних показників ваги заявленим у техпаспорті (проводять уповноважені служби);
- позачергову, необхідність якої викликана підозрою власника про некоректної роботи пристрою.
Увага: згідно із Законом України про користування засобами вимірювальної техніки у сфері торгівлі, громадського харчування та надання послуг, в разі виявлення причин, що роблять ваги непридатним до використання, працівник зобов'язаний негайно припинити торговельні операції до усунення причин непридатності та проведення повірки.
Калібрування та регулювання
Деякі недосвідчені користувачі, які не знають, як налаштувати ваги грами, шукають відповідь у інструкції по калібруванню. Це є помилкою: терміни "налаштування" і "калібрування" ваг досить часто плутають. У той час як калібрування демонструє експлуатаційне поведінка ваг, то його регулювання коригує.
Регулювання ваг – це комплекс операцій, застосовуваних до ваговимірювальної системи для зміни показань таким чином, щоб вони максимально відповідали кількісними значеннями застосовуваних еталонів.
А перевести ваги з грамів на кілограми (якщо є така функція) можна натисканням відповідної клавіші на панелі управління.
Можна провести калібрування електронних товарних ваг самостійно
Що стосується складності операції, провести самостійну калібрування ваг цілком реально: цей процес детально описано у будь-інструкції з калібрування ваг в Інтернеті, в методичках і документації до обладнання.
Існує три методу калібрування:
- зовнішній: з допомогою еталонної гирі;
- внутрішній: деякі прогресивні моделі оснащені строенным еталоном для калібрування;
- автоматичний: моделі нового покоління наділені функцією самокалібрування без участі оператора.
У перших двох випадку потрібно знати як обнулити електронні ваги (вивести нульове значення) і провести інші операції для калібрування електронних ваг по двох точках – нульової маси і маси еталонної гирі. Всі ці операції здійснюються з допомогою кнопок на панелі управління згідно інструкції.
А тепер головне питання: чи можливо самому відкалібрувати обладнання, якщо це товарні ваги з максимальною межею зважування до 500 кг?
Якщо мова йде про калібрування першим спосіб – за допомогою окремих еталонних гир, то провести калібрування електронних ваг самостійно може і не вийти. Справа в тому, що для калібрування необхідні гирі, маса яких є ⅓ і половині максимальної допустимої ваги. Для ваги з межею зважування до 500 кг, вам потрібна еталонна гиря на 250 кг і можливість вивантажити її на платформу.
Таким чином, ми рекомендуємо, все ж, звертатися за допомогою в сервісні служби, які мають потрібним обладнанням. Так, наприклад, компанія "УкрВесы" пропонує своїм клієнтам послугу калібрування ваг від 3 до 300 кг і юстування китайських ваг.
Перевага калібрування ваг
Ми настійно не рекомендуємо нехтувати моніторингом роботи обладнання і звертатися до фахівців, які точно знають як відкалібрувати ваги і що робити у разі невідповідності показників.
Це надає вам наступні переваги:
- Сокращение затрат. Использование корректного оборудования обеспечит правильное ведение торговли, позволит избежать ошибок в отгрузках, заказах и т.д. Кроме того, своевременная калибровка помогает продолжить срок службы оборудования и избежать затрат на его замену.
- Калибровка обеспечивает точное и надёжное взвешивание конечного продукта и честную торговлю. Количественные показатели на весах в одном месте будут совпадать с показателями на других весах.
- Соответствие метрологическим требованиям. Своевременная и необходимая калибровка - это гарантия добрых отношений с законом.
- Визначення зносу обладнання. Систематична калібрування допомагає виявити ступінь зносу ваг для своєчасного їх усунення.
Своєчасна калібрування ваг – це один з основних стовпів оптимізації бізнесу та успішного його ведення!
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті