Що таке ваги рокла і для чого вони потрібні
Ваги рокла – це маневрене обладнання для обслуговування складів, що поєднує в собі функціонал гідравлічної складської візки і промислових ваг. Такий пристрій відноситься до числа зручних і практичних засобів для автоматизації роботи з товарами, які супроводжують продуктивності робочих процесів і, як результат, успіху бізнесу. У даній статті ми докладно розповімо про те, що це – ваги рокла, для чого вони потрібні і як вибрати оптимальну модель для вирішення ваших завдань.
Рокла – зручна гідравлічний візок для транспортування вантажів
Як ми вже згадували, ваги рокла – це обладнання, яке об'єднує вагову платформу і візок-роклу в одній конструкції.
Рокла – це найбільш затребувана в Україні та інших країнах світу різновид складських візків, які успішно використовуються для переміщення товарів та вантажів в межах промислового чи торговельного приміщення. На відміну від стандартної візки, візок-рокла оснащена гідравлічним домкратом, що дозволяє пристрою не тільки транспортувати вантаж, але піднімати його на певну висоту.
Рокли можуть перевозити безліч типів вантажу на палетах або піддонах, а вбудовані в конструкцію домкрат піднімає і опускає вила візки з допомогою важелів і тяг.
У целам, зі своїм призначенням рокла справляється упешно. Її використання на складах, оптових базах, в холодильних комплексах і промисловості має такі переваги:
- збільшення продуктивності складської діяльності та значне зниження фізичного навантаження на працівників;
- завдяки широкому функціоналу, рокла дуже зручна для навантаження, розвантаження і складування товарів;
- рокла зручна у використанні і дозволяє переміщати об'ємні і важкі вантажі співробітникові без спеціальної фізичної підготовки або спеціальних знань;
- гідравлічні візки мають досить велику вантажопідйомність до 1-5 тонн.
- не виділяє вихлопних газів;
- характеризуються підвищеною маневреністю – візки з короткими вилами можна використовувати навіть у ліфтах і фурах.
Таким чином, рокла – це складська візок з відмінним функціоналом, що поєднує в собі і маневреність, і велику вантажопідйомність, і гідравлічну систему. В такому випадку, рокла з вагами –це "модифікація", яка робить і без того зручне обладнання ще більш практичним.
Конструкція рокли з вагами, вибір матеріалів та обслуговування
Конструктивно ручний гідравлічний візок, обладнана вагами, складається з таких структурних елементів:
- вилоподібне основа з металевою емальованому ваговою платформою;
- роликові і опорні колеса для транспортування;
- транспортувальна ручка для керування оператором;
- важіль управління;
- гідравлічний блок;
- тензометричні датчики з високим рівнем волого-і пилезахисту;
- захищений індикаторний дисплей.
Продуктивність рокли та ваг для складу залежить від надійності і експлуатаційного стану гідровузла, матеріалів, з якого зроблено пристрій, точності індикації та тензодатчиків.
Гідровузол рокли – це ключовий механізм у всій системі, який відповідає за успішну експлуатацію обладнання. Його працездатність слід підтримувати регулярним доглядом, правила якого, зазвичай, вказані в інструкції до пристрою. Тут мова йде про періодичному технічному обслуговуванні, заміні масла і т. д.
При виборі рокли віддавайте перевагу моделя, оснащеним сталевим корпусом з антикорозійним покриттям і прогумованими колесами.
Індикаторний дисплей і тензодатчики повинні бути надійно захищені від вологи і пилу (рівень IP не менше 55). Добре, якщо індикатор захищає протиударна рама.
Принцип роботи рокли з вагами
Вище ми розглядали механічний функціонал рокли для зважування, розглядаючи її особливості, як різновиду складських візків. У цьому блоці ми поглянемо на неї, як на тип вагового обладнання.
Особливість використання ваг-рокли полягає в тому, що оператор може зважувати вантаж, відстежувати зміну його маси і т. д. прямо під час транспортування, не відволікаючись і не здійснюючи додаткові дії. Процес відбувається таким чином:
- вбудовані тензометричні датчики фіксують вага вантажу в момент його опускання на платформу, перетворюють ці дані в електричний сигнал і передають їх на дисплей;
- інформація про вазі передається на комп'ютер через синхронний або асинхронний інтерфейс;
- інформація збирається і обробляється в товароучетных програмах і агалигичных ПО.
Також існують моделі з вбудованим принтером етикеток, які дозволяють одночасно переміщати, зважувати і маркувати продукцію.
Функції і характеристики ваг-рокли
Ми коротко розглянули як працює рокла з вагами. Дізнаємося, які можливості для зважування вона пропонує.
В цілому, базовий набір функцій нічим не відрізняється від стандартних функцій промислового вагового обладнання і включає:
- функцію компенсації тари;
- автоноль (обнуляция на дисплеї після зняття вантажу);
- підрахунок суми послідовних операцій по зважуванню;
- складання однотипних вантажів;
- звукові сповіщення.
Ваги-рокла – це вагове обладнання середнього класу точності. Максимальна межа зважування - від 500 кілограм до 3 тонн, дискретність – від 200 грам до 1 кілограма відповідно. Як показує практика, середнього класу точності достатньо для успішного здійснення складської діяльності.
Тензометричні датчики і дисплей у якісних моделях захищені сталевою оболонкою з нікелевим напиленням або напівгерметичним пластиком з захистом IP не менше 65 і температурним режимом у межах від -20 до +45 градусів (що дозволяє використовувати ваги, наприклад, у потужних холодильних комплексах).
Більшість моделей можуть працювати від двох джерел живлення мережі 220 В і від вбудованого акумулятора.
Модельний ряд ваг-рокли
Обладнані вагами рокли для переміщення палет і вантажів у тарі іншого типу розрізняються між собою:
- максимальною межею зважування і показниками дискретності;
- функціональним наповненням (хоча базовий набір функцій у всіх моделей приблизно однаковий);
- наявністю додаткових можливостей (наприклад, друкування етикеток).
Найважливіші відмінності між моделями визначає технічне виконання самої рокли. Існують такі різновиди обладнання:
- Стандартні моделі з вилами для однієї палети. Відстань між вилами – 50 см;
- Моделі з укороченими вилами. Вважаються найбільш маневреними. Підходять для використання в ліфтах і вантажівках. Не підходять для зважування і транспортування великогабаритних вантажів;
- Моделі з видовженими вилами, на які можна скласти в ряд відразу кілька палет;
- Моделі з широко розставленими вилами для великогабаритних вантажів;
- Спеціальні моделі для транспортування бочок.
Рокли з вагами підходять для використання в сільськогосподарській діяльності, промисловості, на торгових, фасувальних та інших складах, у холодильних комплексах, на будівельних об'єктах. Вибір моделі залежить від призначення і умов використання. Благо, виробники надають цей вибір з лишком.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті