Основні види ваг для складу
У список робочих операцій на будь-якому торговому, промисловому чи господарському складі обов'язково входить зважування продукції і матеріалів великих об'ємів. Сучасні електронні ваги складські, представлені на ринку в широкому асортименті, дозволяють максимально автоматизувати цей процес, зробити його швидким, точним і максимально зручним для оператора. Крім того, винахід деяких типів складських ваг дозволило проводити зважування паралельно з іншими операціями, наприклад, транспортуванням вантажу, друком етикеток, проведенням обліку на головному комп'ютері і т. д.
Майже будь скад сьогодні обладнаний:
- електронними палетними вагами;
- платформеними напівпромисловими і промисловими вагами.
У даній статті ми розглянемо найпоширеніші сучасні ваги для складу та їх можливості більш докладно.
Можливості та переваги електронних складських ваг
Автоматизація вимірювання ваги і рахункових операцій.
Як ми вже згадували, винахід електронних ваг дозволило більшою мірою автоматизувати складські процеси, пов'язані зі зважуванням. Майже всі вимірювальні та лічильні операції проводить електроніка: зважування товару, віднімання маси тари, підсумовування послідовних результатів зважування – ці функції є в кожній, навіть самій бюджетній моделі сучасних ваг. Всі торгові ваги, також, мають вбудовану функцію множення ціни одиниці товару на його вагу.
Таким чином:
- вдається прискорити всі процеси;
- отримувати максимально точні результати миттєво;
- виключити ризики помилок, пов'язаних з людським фактором.
Адаптація до складних умов.
Більшість складських палетних ваг платформних, кранових та інших складських ваг оснащені захистом тензодатчиків IP67 і платформою з нержавіючої сталі. Таким чином, вони успішно експлуатуються в самих запилених і вологих промислових приміщеннях.
Крім того, вони використовуються при температурі навколишнього середовища від -20 градусів (в середньому), тому підходять для застосування в холодильних і морозильних камерах.
Мобільність.
Крім того, велика кількість видів складських ваг досить мобільні: відносно невеликі, легкі і оснащені вбудованим акумулятором вони дозволяють відмовитись від організації на складі постійного ділянки для зважування.
Найбільшою мобільністю, без сумнівів, відрізняється рокла з вагами.
Робота з будь-якими вантажами і тарою.
Ваги різних форм і конструкцій дозволяють вимірювати вагу майже будь-якого типу вантажу і в будь-якій тарі. Так, наприклад, в асортименті палетних електронних ваг є не тільки моделі для зважування вантажів на палетах (1200Х800 мм), але і на палетах нестандартних розмірів.
Автоматизація складських процесів.
Електронні ваги дозволяють автоматизувати не тільки процеси зважування, але й інші, суміжні операції. Так, багато моделей складських ваг оснащуються:
- Вбудованим принтером друку етикеток. З їх допомогою можна паралельно проводити зважування та маркування продукції;
- Поздовжнім або бездротовим інтерфейсом для інтеграції даних у товарно-облікову програму на головному комп'ютері;
- Бездротовим з'єднанням для управління і обробки даних з мобільних пристроїв (кранові ваги) і ін
Далі ми швидко пробіжимося" по основних особливостей і характеристик ваг для складу.
Платформні ваги для складу
Складські платформні ваги – це обладнання, яке зустрічається майже на будь-якому складі. На ринку є моделі з вантажопідйомністю від 150 кг до 25 тонн і кроком поділу від 200 грам. Розмір платформи: від 750х750 мм до 4500х3500 мм в залежності від моделі та вантажопідйомності. Висота платформи найчастіше становить 150-200 мм Деякі оснащується складними пандусами, по яких вантаж на платформу можна завезти на візку.
В той час, як товарні ваги оснащуються, в основному, одним тензодатчиком, ваги платформні складські навіть з тією ж межею зважування працюють від 4-х тензорезисторів. Функція установки і підрахунку ціни відсутній. Індикаторний дисплей винесений окремо.
Рокла з вагами
Гідравлічна візок – це обладнання, яке зустрічається в кожному першому складі. Деякі підприємства закуповують також рокли, обладнані вбудованими вагами. Вила рокли служать вантажоприймальною платформою з вбудованими тензодатчиками. Характеристики:
- П. в.: 0,5-3 тонни;
- Дискретність: від 200-1000 грам відповідно.
На ринку представлені моделі зі стандартними вилами для європалет, моделі з короткими вилами, які можна використовувати навіть у ліфті, моделі з широко розставленими або видовженими вилами для нестандартних піддонів і т. д.
Палетні ваги
Це П-образні ваги для зважування палет, які розроблені спеціально для зручного взаємодії з електрокарами і навантажувачами. П-подібна конструкція дозволяє вантажної техніки опускати палети безпосередньо на ваги, підводячи вилку впритул до платформи.
Самі ваги відрізняються малою вагою і габаритами, наявністю коліщаток і кабелем довжиною 5 м (це стандарт для даного виду ваг). Це дозволяє переміщати ваги по території складу в разі необхідності, адаптуючи їх під різні завдання.
Межа зважування для П-подібних палетних ваг: від 500 до 3000 кг Дискретність від 0,2 до 1 кг.
Стрижневі ваги
А также балочные или рейковые. Внешне схожи с паллетными, однако вместо П-образной формы, они выполнены в виде двух независимых балок. Коммуникация между балками и дисплейным модулем осуществляется через радиосигнал или проводное соединение. Назначение – взвешивать нестандартные или длинномерные грузы, которые сложно разместить на грузоприемной платформе других весов. Они, подобно паллетным, взаимодействуют с погрузочной техникой, а также служат в качестве основы для возведения весоизмерительных систем. Например, бункерных дозаторов или конвейерных машин.
Крановые весы
Электронные грузоподъемные весы, предназначенные для измерения веса крупногабаритных подвесных объектов. Используются на производственных предприятиях и погрузочных складах.
Широчайший предел взвешивания: 0,5 - 50 тонн. Несколько вариантов коммуникаций:
- от простого пульта без экрана. Расстояние: 10-15 метров;
- расстояние 25 метров и радиоканальное соединение для управления группой весов;
- расстояние до 50 метров и дисплей на пульте управления;
- Bluetooth и WI-FI модели с функцией управления смартфоном и мгновенной передачей данных в учетную программу.
Автомобильные весы
Автомобильные весы – это широкий ряд весов с большим пределом взвешивания, которые предназначены для взвешивания груза в грузовых автомобилях в процессе логистических операций. Наиболее распространенный на складах тип – платформенные весы для склада стационарного типа, которые нужны для взвешивания фур с полным заездом на грузоприемное оборудование.
Такие весы устанавливаются в поверхность пола на складах. Являются наиболее дорогими и технически сложными. Устанавливаются на фундамент.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті