Де використовують кранові ваги і як правильно ними користуватися

Кранові ваги – це вантажопідйомне ваговимірювальне обладнання, що нагадує великий електронний безмін. Вимірює масу вантажу, встановленого практично на будь такелажне пристосування. Використовується в багатьох типах робіт з участю підйомного крана та іншого вантажно-розвантажувальної техніки. У цій статті ми детальніше розглянемо можливості ваг для крана, і розповімо про те, де використовують кранові ваги і як правильно ними користуватися.
Конструкція, установка і принцип роботи
Кранові ваги використовуються для статичного зважування підвісних об'єктів, які переміщуються підйомним краном або тельфером (талем з кареткою і електричним приводом). Устаткування встановлюється в якості проміжного конструктивного елемента між гаком крана і такелажних пристосуванням.
Отже, як працюють кранові ваги електронного типу:
- Конструкція ваг включає тензометричний блок, що складається з датчика ваги і приєднаного до нього гака. Останній підвішується на крановий гак за допомогою ланцюга або канатних строп;
- При підйомі вантажу краном натяг гака створює деформацію в тензодатчики, яка перетворюється в електричний сигнал;
- Цей електричний сигнал передається на дисплей (який розміщується на корпусі ваг, а також може виводиться на екран на пульті управління або передаватися на інший пристрій бездротової мережі, якщо ваги оснащені відповідними можливостями;
- Управління здійснюється бездротовим способом по радіоканалу або мережі Bluetooth і WI-FI, залежно від моделі.
Таким чином, ми бачимо, що експлуатація кранових ваг майже повністю автоматизована. Оператору необхідно приєднати ваги до гака, управляти налаштуваннями за допомогою пульта управління і, що важливо, відслідковувати ризики, пов'язані з використанням кранових ваг при проведенні навантажувальних та інших робіт.
Ризики, пов'язані з використання кранових ваг або на що потрібно звернути увагу при виборі та експлуатації
Використання кранових ваг супроводжує ряд ризиків, які слід враховувати при виборі обладнання і його експлуатації.
Перше: вибирайте ваги з потрібним запасом міцності на розрив:
- для підприємств, які працюють з великогабаритними вантажами, слід вибирати ваги з високою міцністю, кратній п'яти;
- середніми вважаються пристрої з трикратним запасом міцності на розрив.
Друге: температура вантажу, що зважується безпосередньо впливає на тензометричний і електронний блоки ваг. Кранові ваги, як правило, відрізняються широким діапазоном робочих температур -20 до +40 градусів в середньому. Але при наявності ризиків перегріву слід бути уважними. Якщо ваги використовуються на відкритому повітрі в спеку, в ливарних або інших гарячих цехах, то верхня межа діапазону термокомпенсації повинна бути не нижче 50 градусів.
Третє: забезпечте необхідний запас автономного живлення. Це, насправді, не є проблемою. Так, стандартні кранові ваги можуть працювати в постійному режимі 60-80 годин. Батарея заряджається від шнура або в знімному вигляді протягом 8-ми годин. Для оптимального витрати харчування вибирайте моделі з індикацією батареї і функцією автоматичного відключення.
Також при покупці або використанні вже наявних ваг зверніть увагу на рівень захисту тензодатчиків. Специфіка експлуатації кранових ваг, найчастіше, вимагає рівень захисту від пилу і вологи не менше IP67.
Сфери експлуатації кранових ваг
Отже, де використовують кранові ваги різних моделей:
- на металобазах;
- на станціях залізниці;
- у портах - річкових і морських;
- на господарських складах;
- на виробництвах різних галузей: будівельної, металургійної, хімічної, суднобудівної, літакобудівної і т. д.
Калібрування кранових ваг
Кранові ваги відносяться до весоизмерительному обладнання третього класу точності. Це зовсім не означає, що вони гірше, ніж, приміром, високоточні ювелірні ваги. Для роботи на складі, промисловому і напівпромислових підприємстві кроку ділення в 200 грам - 1 кілограм достатньо. Специфіка роботи з великогабаритними вантажами дозволяє.
Однак, справність ваг будь-якого класу точності – це обов'язковий фактор, який гарантує якість цілого ряду процесів. Тому, обладнання повинно бути відкалібровано перед введенням в експлуатацію, періодично, з інтервалом, встановленим для конкретної моделі і позачерговому порядку після ремонту, простою, значних змін умов використання і т. д.
Отже, калібрування кранових ваг проходить наступним чином:
- Включити "порожні" ваги.Свідчення на нулі.
- Встановити в програмі ваг режим калібрування і ввести вага вантажу для калібрування (калібрувальної гирі).
- Підвісити гирю на ваги і дочекатися автоматичного калібрування.
- Опустити гирю і переконатися, що свідчення терезів знову дорівнюють нулю.
Результати калібрування слід зберегти в архіві, який буде доступний в терміналі ваг або на головному комп'ютер
До речі, контролюючі органи, також, періодично проводять перевірку ваг (не плутати з калібруванням).
Запланована або позапланова перевірка кранових ваг – це ряд процедур, виконуваних офіційними метрологічними службами (іншими уповноваженими органами, організаціями) з метою визначення і підтвердження відповідності засобів вимірювань встановленим технічним вимогам.
Додаткові заходи при роботі з крановими вагами
Калібрування та повірка ваг – це контрольні заходи, які покликані перевірити справність і технічне відповідність обладнання. Однак, власник (або відповідальний працівник) може здійснювати профілактичні роботи, завдання яких – забезпечити нормальну роботу ваг у процесі застосування кранових ваг – юстування.
Це сукупність заходів, спрямованих на поліпшення експлуатаційних умов обладнання.
Вона включає наступні операції:
- огляд обладнання на наявність несправностей і дефектів;
- регулювання конструкції за допомогою спеціальних гвинтів;
- монтування додаткових прокладок між модулями обладнання;
- чищення, шліфування, мастило.
Також варто дотримуватися елементарних правил експлуатації обладнання і рекомендацій, які ми наводили вище в нашій статті.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті