Все про ваги з друком етикеток
Індустрія виробництва торгового обладнання задала чіткий тренд на автоматизацію процесів. Завдяки цій тенденції з'являються такі гібридні пристрої, як ваги з друком етикеток, головний функціональний принцип яких зводиться до того, щоб заощадить місце на касовому вузлі, а також при відпуску товару. Така техніка зручна для застосування в роздрібній торгівлі, а також у складських господарствах, де облікові операції провадяться з використанням штрих-кодів.
Конструктивно це два пристрої, укладені в один корпус: електронні ваги з дисплеєм і пам'яттю, здатною зберігати найменування товарів, ціни, а також принтер, формує паперові версії електронних етикеток. До речі, принтер працює з роздільною здатністю 203 dpi, що в купе з термічним способом нанесення фарби дає відмінний результат по стійкості інформації.
Алгоритм роботи пристрою виглядає так. Після зважування і розпізнання товару, інформація проходить через базу даних. В результаті обробки створюється етикетка з усією необхідною інформацією:
- найменування продукту, магазину;
- вага, вартість;
- штрих-код;
- термін придатності;
- час і дата фасування.
Обладнання такого рівня дозволяє оптимізувати облікові, прийомні процеси, переоблік і безліч інших операцій. Та найголовніше, використання вагів з друком мінімізує кількість помилок, які може зробити людина.
Як працюють ваги з друком етикеток?
Ми вже згадували, що в єдиному корпусі, крім датчиків і мікросхем, розташовується блок друку, але ще там же розміщуються: клавіатура, дисплей, пам'ять і мережева карта, що дозволяє інтегрувати ваги в загальну систему. Ми не випадково перерахували всі вузли, адже перед тим, як відповісти на питання, як працюють ваги з друком, потрібно розібратися з тим, як працює кожна з підсистем.
- База даних. Програмований модуль, що зберігає відомості про товар у вигляді готових віртуальних карток. Дані вносяться в автономному режимі, або вивантажуються з комп'ютера засобами 1С.
- Шаблони етикеток. Є кілька шаблонів етикеток, які закладаються в пам'ять пристрою виробником.
- Принтер. В якості основної сировини застосовується термочутливий папір, змонтована на ролик з тильного боку ваг, або ж на висувному механізмі. За правильне розподіл паперу відповідає оптичний датчик, отмеряющий відрізки довжиною 30-60 мм
Що до додаткових опцій, то вони також є. Деякі моделі використовуються як термінали самообслуговування або ж термінали-POS.
Різновиди вагів з друком етикеток
Ми вже розібралися з основними поняттями, визначилися з алгоритмом роботи, і тепер питання - ваги з друком етикеток як користуватися, переходимо до розгляду різновидів пристроїв.
Для різних відділів гіпермаркетів потрібні свої модифікації:
- прилавкові з захищеним від вологи принтером для овочевих, м'ясних відділів;
- підвісні моделі для реалізації морепродуктів, риби;
- з функцією самообслуговування для торгових залів;
- платформні варіації в пунктах прийому вантажу.
- Спеціалізація, пропускна здатність торгової точки
- Особливості роботи торгового залу
- Обсяг товарної номенклатури
- Наявність самообслуговування
- Наявність профільних відділів
- Програмне забезпечення для інтеграції з фіскальним обладнанням.
Важливо враховувати і габарити, вартість, зовнішнє оформлення. Не має сенсу купувати дорогу модель, якщо її функціонал буде задіяний лише наполовину.
Рівень оснащеності ваг з функцією друку етикеток
Зазвичай таке обладнання поставляється в двох варіантах. Варіант номер один: ваги, що підключаються до ПК, що має доступ до бази товарного обліку. У комплекті з пристроєм йде COM-кабель, сумісний з роз'ємом RS-232 материнської плати комп'ютера.
Варіант номер два – ваги, що працюють по мережі Wi-Fi. Більш сучасний і у всіх сенсах більш зручний тип обладнання. Однак, на жаль, не всі магазини перейшли на бездротове управління даними.
Моделі з COM-портом зручні в тих випадках, коли комп'ютер з базою даних розташовується недалеко від ваг.
Окремої згадки заслуговують POS-системи з вбудованими вагами. Цей варіант добре зарекомендував себе при торгівлі з лотка, ринкової реалізації.
Підведемо підсумки. Ваги з друком етикеток необхідні для автоматизації торгових процесів. Доведено, що якщо клієнт бере в залі заздалегідь розфасований товар, пропускна здатність кас зростає на 50-70%. Відсутність довгих черг – значимий мотивировочный фактор при виборі магазину.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті