Реєстрація касових апаратів: вимоги на 2020-21рр. рік
Касовий апарат або реєстратор розрахункових операцій (РРО) з зручною опції стає обов'язковою умовою роздрібної торгівлі. Згідно з чинним українським законодавством перехід на РРО буде здійснюватися в декілька етапів. З 1-го січня 2021 року на роботу з РРО повинні перейти деякі групи приватних підприємців, що здійснюють свою діяльність у форматі інтернет-магазинів, турагентств, кафе, ювелірних магазинів. Вже з 1-го квітня 2021 року використання касових апаратів буде обов'язковою нормою для всіх підприємців. Виняток становлять платники податку першої групи, що ведуть торгівлю за готівкові кошти на ринках.
У нашому магазині ви знайдете функціональні касові апарати, з якими перехід до нової фіскальної реальності буде не таким болісним.
Де і який фіскальний реєстратор вибрати?
На питання, де придбати касовий апарат, є цілком однозначну відповідь. Купуйте ліцензійні пристрої, що підтримують ПО, рекомендоване контролюючими органами України. При покупці звертайте увагу на додаткові умови, такі як гарантія. Якщо крім приємної ціни вам пропонують розширену консультаційну підтримку, такий апарат можна брати.
Що взяти? Вибір в цьому сегменті пристроїв зводиться до чотирьох моделей, в кожній з яких є свої сильні сторони.
- Реєстратор ЕККР. Професійне рішення для великої торгівлі. Підключається до ПК або терміналу POS, що працюють під управлінням 1С.
- ЕККА. Реєстратор для малого бізнесу. Є бюджетним рішенням. Сильні сторони: мобільність, компактність, автономність (не потрібно підключати до керуючого пристрою). Операції накопичуються в пам'яті пристрою, після чого в ручному режимі вивантажуються в систему.
- Вбудовуваний РРО. Використовується в вендінгових апаратах самообслуговування: фаст-фуд, водоматы, поповнення рахунку і т. д.
- Мобільний реєстратор. Розміщується в одній руці, підключається через додаток до мобільного телефону. Найчастіше використовується кур'єрами.
Вибір досить великий, однак він зводиться, по суті, до одного моменту: стаціонарне або відокремлений мобільне використання.
Реєстрація касового апарату в Україні: інструкція станом на 2019-2020 роки
Ми розібралися з пропонованими варіантами техніки, тепер необхідно розібратися з тим, як зареєструвати касовий апарат, адже без реєстрації в фіскальної службі (ГФС) це пристрій марно.
Розглянемо всю послідовність дій, спрямованих на підключення до кабінету, реєстрацію обладнання.
- Придбання касового апарату. Про різновиди пристроїв писалося вище.
- Укладення договору з Центром сервісного обслуговування (ЦСО) на періодичну повірку та ремонт РРО. Після укладення договору інформація про нього передається в фіскальну службу співробітниками ЦСО.
- Подача заяви на реєстрацію. Наступний етап – реєстрація касового апарату ГФС. Для цього в «Кабінет платника податків» потрібно оформити електронну версію заяви та направити її в ГФС. Заявка розглядається протягом доби, після чого заявнику приходить повідомлення про те, що за касовим апаратом резервується фіскальний номер в ЦСО.
- Центр обслуговування виробляє так звану фіскалізацію пристрою: вводить в роботу, підключає до банку, пломбує. По завершенню робіт працівник ЦСО направляє в фіскальну службу два документи: довідку про опломбування та акт введення РРО в експлуатацію.
- Реєстрація касового апарату. Як тільки в ГФС надходять необхідні відомості, заявник отримує Свідоцтво про реєстрацію касового апарату (в електронному вигляді). На обробку даних та підготовку свідоцтва відводиться 1-2 робочих дні.
- Установка фіскального пристрою. Після видачі свідоцтва, представник ЦСО встановлює обладнання на робоче місце і підключає його до мережі інтернет протягом одного робочого дня.
Тепер ви знаєте, як встановити касовий апарат, а значить залишається фінальний акорд – розгляд алгоритму виконання базових операцій.
Робота з касовим апаратом
Работу с РРО желательно поручить кассиру, прошедшему специальные курсы подготовки. Такие курсы проводятся на базе местных отделений ЦСО. Чтобы минимизировать ошибки новичков, избежать штрафов контролирующих органов, внимательно изучите и запомните следующую инструкцию.
- До начала смены проводим базовое техобслуживание РРО. Проверяем пломбы на предмет повреждения, осматриваем корпус устройства, интерфейсы, кабели. Теперь протираем все коммуникации и узлы от пыли. Проверяем качество подключения к питающей сети.
- Запускам РРО и сопутствующее оборудование.
- Встановлюємо новий рулон чекової стрічки, якщо це необхідно.
- Проводимо реєстрацію касира (актуально для деяких моделей).
- Проводимо Х-звіт, за яким перевіряємо те, як встановлена стрічка. Перевіряємо, обнулила рахунок попередня зміна, коригуємо час і дату, якщо потрібно.
Сама же операция проходит так. Когда покупатель определился с товаром, кассир пробивает покупки. Если покупок несколько, при пробитии каждого товара в программу вводится вес/количество штук, умножается на код. После выбирается промежуточная сумма, и сообщается покупателю. Принимается оплата. Далее кассир закрывает чек, распечатывает его и выдает покупателю.
Передача данных в налоговую службу о проведенных операциях за день, происходит после закрытия смены.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті