Як підібрати сканер штрих-коду?
Процес зчитування коду за допомогою сканера не виглядає чимось складним і хитромудрим. Підніс, потримав, дочекався звукового сигналу – готово. Потім пробив чек з найменуванням товару, прийняв оплату, віддав здачу. Але, як вибрати сканер штрих коду, на що спертися в своїх пошуках, адже умови для експлуатації різні, як і масштаби торгівлі? Що ж, в цьому огляді ми знайдемо відповіді на всі питання, пов'язані з вибором скануючого торгового обладнання.
Почнемо з визначення товарних груп. Варіант номер один – одяг, взуття, побутова/комп'ютерна техніка, книги. З таким товаром впорається навіть бюджетна модель, наділена безпровідними можливостями. Залишиться вибрати тільки технологію визначення інформації – контактна або лазерна.
Лазерний або контактний, який сканер штрих-коду вибрати, а головне чи варто переплачувати? Контактні – прості і надійні апарати, практично виключають можливість поломки, однак зчитують код тільки при щільному контакті з поверхнею. Причина короткозорості» криється в розмитою підсвічуванню. Лазерні моделі пропонують комфортне дальність захоплення, але і мінус у них є – дуже «капризний» у зверненні. Можуть не розпізнати кодування з першого разу.
Для продуктів харчування, косметики та канцелярії вибираємо інші прилади, так як штрих-коди на даній продукції дрібні, а часто ще й брудні, пошкоджені, вигнуті. У цій ситуації знадобляться сканери штрих-коду підвищеної продуктивності з лазерним елементом захоплення.
Уявімо, що тепер питання: «Сканер штрих коду який краще», нам задають власники алкогольного та тютюнового бізнесу. Для них у нас приготований тільки одна відповідь – прилад, здатний зчитувати двомірні коди, тому що саме такий тип інформації розміщується поруч з акцизними марками.
Іміджеві сканери: що це, і де використовувати?
З назви може здатися, що йдеться про якусь привілейованої касти супер пристроїв, але ні... З англійського image – зображення, отже, прилад обробляє не набір ліній, а повноцінне зображення, за захоплення якого відповідає вбудована камера. Такий сканер зчитування штрих коду ніби фотографує 2D кодування, і вже з отриманої картинки виділяє, розпізнає двомірний шифр.
Такі пристрої ще називають 2D-сканерами. Вони здатні, як на роботу з згаданої кодуванням, так і на розпізнавання лінійних штрих-кодів. Прилад відмінно підійде власникам продуктових магазинів, в тому числі, які торгують алкогольною продукцією.
Є тільки одне застереження при використанні згаданої моделі. З-за широкого кута захвату лазер може «прихопити» сусідні товари, так що тут, або прикривати рукою, або отримувати товар на вільний простір.
На питання, який купити сканер штрих коду для великої побутової техніки, меблів та будівельних матеріалів, є своя відповідь – бездротовий, адже провести по стрічці на касі диван, або пачку листів гіпсокартону, не вийде.
Бездротові пристрої бувають:
-
з докстанцией. Зручне рішення для нечастих мобільних сесій. Велику частину часу використовується як звичайне стаціонарне пристрій. З'єднується з ПК по USB-інтерфейсу;
-
без докстанції. Варіант для частого віддаленого застосування. Працює, як автономний вузол, який накопичує дані. По закінченні зміни інформація переноситься в систему.
Обидва варіанти гарні для описаних сценаріїв. Тепер спробуємо визначити сканер, виходячи з прохідності торгової точки.
Визначаємо функціонал і продуктивність сканера, виходячи з кількості покупців
Для низького потоку (до 5-та чеків в годину) підійде самий доступний сканер без підставки. Зазвичай такі агрегати використовуються в магазинах взуття та одягу. У закладах з середнім потоком (5-50 чеків в годину), доречно застосовувати дротяні моделі на підставці з включеним режимом безперервної роботи. Це допоможе касиру швидше обслужити покупців, не створюючи черги. Підійде для прилавкової торгівлі продовольчими товарами. Для большого потока (более 50-и человек в час), который обычно наблюдается в крупных продовольственных магазинах, устанавливают непрерывно работающий сканер стационарного типа. Устройства максимально универсальны и функциональны. Считывают линейные, двумерные маркировки.
Лазерный или светодиодный сканер
Очень часто в последнее время у владельцев бизнеса возникает вопрос, какой сканер штрих кода лучше лазерный или светодиодный, и откуда взялось утверждение, что лазерная модель лучше? Давайте разбираться…
Світлодіодні моделі дійсно досить прості з функціональної точки зору, так як «бачать» тільки з близької відстані, і не розпізнають пошкоджені маркування. Однак серед світлодіодних є і «далекобійні» пеленгатори.
Плюси ЛІД-пристроїв:
-
точне розпізнавання коду на гладкій поверхні;
-
міцна конструкція;
-
підходять для маркувань, надрукованих самостійно.
Мінуси наступні: дальність не більше 35 см, не здатність зчитувати довгі коди, низька швидкість розпізнавання штрих-коду.
Лазерні моделі підсвічують кодування, працюють в півтора рази швидше, не вимагають тривалого навчання касира для початку роботи. Недоліки: висока вартість у порівнянні з LED, несприйнятливість до глянцевому папері, тендітна конструкція.
Умови для експлуатації сканера штрихкодів
У мережі часто трапляється й таке питання від новачків – сканер штрих коду як користуватися, і відповіді на нього іноді просто вражають своєю витіюватістю. Насправді ж все досить прозаїчно:
-
Включаємо, чекаємо, поки загориться індикатор
-
Підносимо паралельно кодом
-
Як тільки пролунає сигнал, прибираємо прилад
-
Сверяем наименование товара в ПК с тем, что перед нами
-
Проводим операцию
В завершении обзора следует затронуть тему эксплуатационных условий для сканирующих устройств. Нормальной считается температура воздуха от 0 до +30°С, умеренная влажность воздуха. Холод и сильная запыленность способны вывести прибор из строя. Для экстремальных условий выбирают защищенные модели, выдерживающие от -20 до +50°С.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті