Чим відрізняються ваги-рокла від гідравлічної візки
До сорокових років минулого століття вантажники вручну переносили вміст складських приміщень, від чого продуктивність праці залишала бажати кращого. І тоді відразу кілька європейських компаній запатентували візки, функціонал яких дозволяв транспортувати вантажі механічним способом. Винахід дісталося до СРСР тільки в 60-х роках завдяки фінському виробникові Rocla Oy. Вантажники швидко звикли до нового «співробітника», ласкаво прозвавши гідравлічний візок «рохля». Так, власне ім'я стало прозивним.
Виходить, що ручні гідравлічні візки і рохля (рокли) це одне і те ж, тоді що таке ваги-рокли? Як неважко здогадатися, це все ті ж транспортувальні винаходу тільки з вагами на борту. Занурив, зважив, перемістив, передав дані в систему – такий алгоритм дій дозволяє виконати оновлена конструкція рокли. З точки зору продуктивності, коефіцієнта корисної дії, таке рішення на дві голови вище звичайного ручного навантажувача.
Що ж, утримати інтригу до кінця огляду не вийшло, але запевняємо, у нас в запасі багато корисної та цікавої інформації про гідравлічних візках. І нехай основна тема розкрита в першій частині статті, темп оповіді збережеться на стабільно високому рівні.
Колеса, вила та інші вузли, за якими відрізняються рокли
На світовому ринку зустрічається, як мінімум п'ять різновидів візків.
-
Високої/низької вантажопідйомності. У першому випадку отримуємо діапазон від 3-х до 5-и тонн, у другому, від 500 кг до 2-х тонн.
-
Маленькими/великими вилами. Однаково корисні для роботи з разногабаритными вантажами.
-
З управлінням висотою за допомогою ніг.
-
З електричним приводом.
-
З колесами одинарної або подвійної конструкції.
Окремо від усього цього різноманіття стоять рішення з вагами і принтером етикеток – найбільш технологічні моделі з представлених на ринку. Варто підкреслити, що ваги рокли, як і звичайні рокли, розрізняються, в першу чергу, вантажопідйомністю, яка і визначає кінцеву вартість техніки. Чим більший вантаж здатна транспортувати візок, тим вище її підсумковий цінник.
Який вузол в рохле найголовніший? Колеса! Вони бувають поліуретановими, гумовими, нейлоновими.
Поліуретанові колеса підходять для рівних підлог. Плюси: зносостійкість, легкість ходу, амортизація. Мінуси: шум, низька прохідність.
Гумові. М'який хід, безшумна робота, прохідність. Мінуси: висока опір коченню. Інакше кажучи, хід у гуми більш тугий, місцями навіть жорсткий. Як наслідок, вантажнику доводиться витрачати більше зусиль, ніж при роботі з рохля на поліуретановому ходу.
Нейлон. Варіант для важких умов. Нейлонові колеса витримують контакт з будь-яким хімічним складом, не бояться спиртів, масел, солей і лугів. Шумлять також, як і поліуретанові, але швидше зношуються.
На прохідність і зручність використання також впливає розмір коліс, який коливається в межах 18-20 сантиметрів. Рульове колесо – найбільш вразлива частина техніки, так як витримує тиск усього в 350-400 кг
З яких елементів складається транспортувальник та як функціонує?
Конструкція гідравлічної візки наступна:
-
вила, піднімають вантаж на палетах;
-
колеса (одинарні або подвійні);
-
ручка управління рухом;
-
гідравліка, в яку входять: привід, клапан перевантаження, поршень;
-
важіль підйому (ручне або ножне);
-
гальма. Також можуть бути ручними або ножними;
-
механізм підйому.
Сам же робочий алгоритм схожий з тим, за яким працює домкрат. Ручкою накачується тиск, що приводить до підіймання вил на граничну висоту 22 див. Силовим серцем рохля виступає насос з трипозиційним перемикачем плунжера.
Надійність і безвідмовність рокли безпосередньо залежить від дотримання оператором ряду простих експлуатаційних правил. Перше – не можна перевантажувати механізм. Друге – слід забезпечити рівномірний розподіл тиску між двома захопленнями. Третє – розмір техніки повинен відповідати розміру приміщення, в якому розміщується вантаж. Четверте – накачувати рідина в циліндр слід при повній амплітуді руху рукояті. П'яте – для запобігання передчасного зносу колісної бази необхідно виключити рух рокли з шероховатому, нерівному підлозі.
Еще немного о разновидностях тележек, выборе, нюансах эксплуатации
Классические модели предназначены для работы с полутораметровыми поддонами. Удлиненные модели обеспечивают транспортировку грузов нестандартных габаритов. Укороченные – идеальный выбор для стесненных условий. Еще есть низкопрофильные, электрические и специализированные, позволяющие перевозить бочки и другие сложные грузы.
При виборі відповідного варіанту, слід визначитися з тими завданнями, які будуть покладені на техніку. Гарненько подумайте над тим, чи варто брати вдосконалену модель з функцією зважування або сканером штрих-кодів.
Уявімо, що ви вже вибрали транспортувальник, і успішно користуєтеся ним якийсь час, але раптом почали помічати, що рохля криво піднімає вантаж. В чому справа? Сталася розбалансування тяги. Якщо досвіду в налагодженні немає, варто довірити цю операцію фахівцям.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті