Конструкція і оптимальна комплектація кранових ваг
У промисловому секторі головним ваговимірювальним приладом є кранові ваги застосування яких характерно для металобаз, заводів металоконструкцій, великих складів, залізничних станцій, корабельних доків. Такого роду ваговимірювальна техніка пропонує широкий діапазон зважування в межах від 150 кг до 20 тонн. Прилад може встановлюватися як на крані, так і на тельфері. Основною особливістю обладнання вважається компактність і мобільність.
У цьому огляді ми торкнемося різновидів підйомної ваговимірювальної техніки, дізнаємося, як працюють кранові ваги, з яких елементів складаються.
Почнемо з поділу на механічні та електронні моделі. Механічні моделі включають динамометр, гак, монтажне кільце. При підвішуванні вантажу на гак, динамометричний вузол, в основі якого розташовується пружинний механізм, стискається. Показник зусилля відображається на шкалі стрілкою. З часом ділення на шкалі стираються, а датчик стає менш точним з об'єктивних причин: втома металу, втрата початкових фізико-механічних якостей. Такого роду прилади в даний час практично не використовуються.
Електронні версії відчутно дорожче механічних, але при цьому набагато точніше, комфортніше в експлуатації і зчитуванні даних. Прилад складається з металевого корпусу, дисплея, аналого-цифрового перетворювача (АЦП), високоточного тензометричного датчика, петлі і гака для кріплення вантажу. Варто зазначити, що експлуатація кранових ваг електронного типу відкриває перед оператором кілька додаткових можливостей, які можна настроювати залежно від типу вантажу, умов роботи. Конкретніше про ці опції поговоримо нижче.
Налаштування та робота кранових ваг
Насамперед розберемося з механізмом роботи. Відповімо на головне питання, як працюють кранові ваги, і в чому їх головна перевага. Як уже згадувалося, «серцем» приладу є тензометричний датчик. Цей вузол з'єднаний з гаком, на який за допомогою каната або ланцюга чіпляється вантаж. При підйомі, кроквяна система натягується, створюється деформація тензодатчика під тиском вантажу, що піднімається. Механічна деформація трансформується в електричний імпульс, що передається на АЦП. Мікрочіп виводить значення на дисплей у вигляді звичних тонн і кілограмів. Управління приладом здійснюється за допомогою каналу бездротового зв'язку Bluetooth і WI-FI).
З попереднього питання, на який ми вже відповіли, виникає наступний – як правильно зважувати крановими вагами, що враховувати, які умови дотримуватися? Незважаючи на те, що кранові версії ваговимірювальної техніки відносяться до третього класу точності, для промислового сценарію поділу в 200 грам-1 кг більше ніж достатньо. При зважуванні труб немає необхідності в отриманні відомостей з похибкою 1 грам, так як подібна точність – надмірність.
Для правильного зважування, прилад потрібно відкалібрувати:
-
Включаємо техніку без навантаження, щоб на екрані з'явилися нулі.
-
У програмі ваг запускаємо режим калібрування, вводимо вага калібрувальної гирі.
-
Підвішуємо гирю, чекаємо, поки програма калібрування закінчиться.
-
Опускаємо гирю. Показання на дисплеї повертаються до нульових.
Прилад готовий, можна працювати. Зазначимо, що калібрування кранових ваг повинна проводитися кожного разу перед початком робочої зміни, після тривалої паузи в роботі обладнання. Результати калібрування заносяться в електронний архів для подальшого відстеження. Періодичність калібрування встановлюється фахівцем з урахуванням частоти використання і навантаженості ваг. Чим вони частіше експлуатуються, тим частіше потрібно настроїти.
Крім калібрування на регулярній основі здійснюється повірка кранових ваг – набір заходів, який включає візуальний огляд техніки на наявність дефектів і несправностей, змащування, чищення, шліфування. В рамках перевірки оператор встановлює необхідність заміни/зміцнення прокладок між блоками.
Базові і опціональні можливості кранових ваг
Обговорюючи електронні кранові ваги, варто згадати про базових і опціональних можливостей. До базових відносяться три типи установок:
-
Настройка дискретности. На экран выводятся пять значений, среди которых оператор выбирает наиболее удобное значение. К примеру, 10 тонн на экране могут выводиться как «10 т» или как «10 000 г».
-
Юстировка широты. Производитель юстирует весоизмерительное оборудование в зависимости от региона, в котором его планируется использовать. От этого зависит точность показаний.
-
Установка температурного диапазона. Это скорее, параметр, чем настройка, в котором морозостойкость напрямую связана с пылевлагозащитой. Чем выше значение стандарта IP, тем дороже стоит прибор.
Як відрізнити бюджетні моделі від середньобюджетних і топових? За характеристиками. Приміром, кранові ваги встановлення яких без захисту під відкритим небом заборонена, належать до бюджетних приладів. Середньоцінові пропозиції відрізняються від бюджетних тільки дальністю спрацьовування пульта: 25 метрів проти 10-15 метрів в бюджетниках. Дорогі мають високий рівень захисту від вологи і пилу, можуть похвалитися рекордною дальністю спрацьовування пульта (50 метрів).
В самом начале статьи мы упомянули о том, где используют крановые весы и в этой связи стоит добавить только одно. На предприятиях с высокой интенсивностью производственного процесса, необходимость зарядки весов возникает один раз в три-четыре дня. Желательно иметь два прибора для обеспечения бесперебойного производственного процесса, или сменную батарею, так как время зарядки для разных моделей колеблется от 10-и до 24-х часов.
Несмотря на то, что крановые весы могут работать в постоянном режиме до 80-и часов, время от времени придется делать паузы между сменами для проведения калибровки.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті