Що таке штабелери і де вони використовуються. Відмінність штабелера від навантажувача
Вибираєте вантажну техніку для складу? Ознайомтеся з доступним на ринку асортиментом! Виробники пропонують великий вибір обладнання для вирішення різних завдань: штабелери, навантажувачі, річтраки та ін Всі вони дуже схожі один на одного. Пропонуємо розглянути основні відмінності, акцентуючи увагу на техніці для штабелювання.
Що таке штабелер
Штабелер — це компактне і маневрене складське обладнання, оснащений підйомним механізмом і вилами. Використовується для підйому і укладання палет з вантажем штабелями на складах. Штабелер користується великим попитом при роботі в маленьких приміщеннях з вузькими проходами між стелажами.
Зручне і просте в управлінні пристрій чудово зарекомендувало себе на підприємствах, де потрібно транспортувати вантаж в межах 50 метрів і піднімати на висоту до 2,7–3 м. Штабелер сильно спрощує працю співробітників складу і прискорює процес укладання палет один на одного в кілька разів.
Конструкція і принцип роботи штабелера
Отже, що таке штабелер і як він влаштований? Обладнання зібрано з чотирьох головних вузлів:
-
гідравлічного циліндра або електричного приводу (в залежності від моделі);
-
двох вил;
-
колісної бази;
-
навантажувальної щогли і системи управління.
Противага в конструкції відсутній для скорочення габаритів техніки. Палети піднімаються над опорними консолями, а центр тяжіння при цьому розташовується між піддоном і щоглою.
Штабелер майже безшумний. Він на порядок маневреннее вилочного навантажувача, так що підходить для використання в приміщеннях з вузькими проходами. Колеса оснащені гальмами, які зберігають стійкість штабелера у процесі підйому піддонів.
Чим штабелери відрізняються від схожої складської техніки?
Нерідко штабелери плутають з ричтраками і навантажувачами. Тим не менш, це три різні пристрої. Особливо велика різниця між штаблером і навантажувачем.
Перші виручають в операціях з штабелюванням вантажу на складах зі стелажами. Другі ж використовуються саме для завантаження. Навантажувач можна застосовувати для піднімання продукції на висоту, але тільки якщо встановити на нього фронтальне обладнання для захоплення вантажу. Але в цьому випадку навантажувач не зрівняється з штаблером по маневреності і компактності.
Інше питання – річтраки або штабелер: відмінності тут не так очевидні. Обидва вони використовуються для перевезення вантажів по території невеликого складу, їх укладання на стелажі штабелями. Також вони обидва функціонують в умовах обмеженого простору. Річтраки можна назвати поліфункціональним типом штабелера. Основні відмінності:
-
Відмінності в конструкції вантажопідйомного механізму.
У розглянутої техніки щогла повністю стаціонарна. Каретка або захватні вила рухаються виключно в напрямку вгору або вниз. Для підйому вантажу на висоту до півтора метрів цього цілком достатньо.
У конструкцію ричтрака ж входить щогла висувного типу, або її модель з кареткою висувного типу. Завдяки цьому можна піднімати вантажі в максимально вузькому просторі і розташовувати вантажі з високою точністю на максимально допустиму висоту.
-
Висота підйому палет.
За допомогою штабельного обладнання можна піднімати вантаж на висоту 1,5-6 м. Для стандартних складів з невеликим вантажообігом - це стандартна висота стелажів.
Річтраки ж може піднімати вантаж на висоту до 12-15 м. Для комфорту оператора і безпеки на складі, щогла може ставати під кутом разом з вилами для збереження рівноваги зв'язки "вантаж-транспорт", обладнання оснащується додатковими системами відеоконтролю і т. д.
-
Умови для управління
Більшість штабелерів управляються дистанційно або з невеликим вбудованим майданчики. Річтраки оснащений повноцінною кабінкою оператора.
-
Продуктивність
Швидкість роботи з ричтраком вище. За рахунок своєї високої маневреності, компактної конструкції, рухомий щоглі, він справляється з укладальними роботами вдвічі швидше штабелера.
Однак, важливо зазначити, що штабелер – це техніка, більш проста і дешева в експлуатації. Умови для допуску до роботи з такою технікою менш суворі. Експлуатаційні витрати на штабелер в 1,5-2 рази нижче, ніж на обслуговування складного обладнання. Тому, навіть якщо враховувати високу продуктивність ричтрака, його використання може вважатися рентабельним лише у високоінтенсивних складах зі стелажами великої висоти і вузькими проїздами між ними.
Види штабелерів
Штабелери розрізняються між собою за типом управління, радіусу розвороту, ширині вил, типу і ємності вбудованої батареї і т. д. Також існують спеціалізовані моделі, призначені для укладання не палет, а бочок.
Але в якості головного параметра розглядають види вантажопідйомного механізму.
Розрізняють ручні (гідравліка), полуэлектрические і електричні штабелери. Перші – найбільш прості, бюджетні та компактні. Два інших значно полегшують роботу оператора і відрізняються більшою продуктивністю.
Ручний гідравлічний штабелер
Це техніка толкательного типу з 1 гідроциліндром. Компактний штабелер можна використовувати для штабелювання вантажів всередині стелажних систем. Може підняти вантаж вагою в одну тонну на висоту до 3 метрів.
Електроштабелери
Рідина в циліндр, на відміну від ручного приладу, тут нагнітається електронасосом. Відрізняється високою продуктивністю, і підійдуть для складів з підвищеним вантажообігом.
Електроштабелери може піднімати палети вагою до двох тонн на висоту до п'яти метрів, без прикладання активних зусиль з боку керуючого персоналу.
Напівелектричний прилад
Масляний насос тут активується двигуном. Він може підняти вантаж вагою до тонни на висоту до 3,3 м. За зміну один напівавтоматичний штабелер може перемістити до 60 піддонів. Підходить для складів з середньою інтенсивністю.
Як вибрати штабелер?
Якщо ви дочитали до цього моменту, то вже хоч трохи уявляєте, як вибрати штабелер, застосування якого безпосередньо залежить від характеристик і конструктивних особливостей.
При виборі штабельної техніки звертайте увагу на:
-
Радіус розвороту, який визначає допустиму ширину проходу між стелажами.
-
Ширину робочого проходу. Визначає мінімальні габарити простору, необхідного для нормальної роботи з приладом. Вимірюється в мм. тобто, при показнику ширини проходу в 3000 мм, пристрій здатний маневрувати в проходах від 3 метрів і більше.
-
Залишкову вантажопідйомність. Чим більше висота підйому щогли, тим менше вантажопідйомність пристрою. Тому як правило при підборі штабелера звертають увагу на гранично допустима вага вантажу на граничній висоті.
-
Ємність батареї. Ємність АКБ впливає не тільки на тривалість безперервної роботи, але і на залишкову вантажопідйомність. При інших рівних від більш потужної батареї помпа може сформувати більший тиск в гідравліці підйому.
Також звертайте увагу будівельну висоту обладнання, ширину каретки (під промисловий або європіддон), швидкість підйому в вертикальної осі, швидкість в горизонтальній осі і т. д.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті