Відмінності між торговими, товарними і фасувальними вагами
Відмінності між торговими, товарними і фасувальними вагами
Ваговимірювальне обладнання давно стало частиною складного комерційного процесу обліку, зберігання, продажу товару. У цьому огляді ми поговоримо про відмінності між торговими, товарними і фасувальними вагами. Торкнемося також ваги для складу в різному варіативному виконанні.
Почнемо з перших претендентів в нашому списку – торгових і товарних ваг. Відомі всім роздрібним покупцям торгові електронні ваги дозволяють призначити ціну і підрахувати суму. Найсучасніші моделі також дозволяють завантажувати дані в системи обліку Frontol і 1С. Такі моделі оснащуються двосторонніми екранами, на яких демонструються результати операцій, як продавцеві, так і покупцеві.
Товарні ваги позбавлені функціоналу визначення вартості. Їх основне завдання: фасування сипучих товарів, поділ на порції. Виходить, що торгові і товарні ваги – синоніми. Головною особливістю цієї категорії техніки є висока точність зважування. За цим показником фасувальні моделі поступаються хіба що лише лабораторних приладів. Товарні ваги вміють віднімати тару, що буває корисним при оцінці параметрів упакованої продукції.
Осібно в ієрархії ваговимірювальної техніки стоять платформні ваги для складу які можуть бути механічними, електронними та конструктивно-електронними. Механічні версії працюють допомогою пружини, яка розтягується, тим самим переміщаючи вимірювальну шкалу. Точність у таких ваг дуже низька, а ціна поділки становить 1 кг.
Зовсім інша справа – ваги електронні складські, які можна зустріти на службі торгових підприємств, в супермаркетах, магазинах. Промислові моделі здатні оцінювати вантаж, масою більше 1 тонни. Ціна ділення при цьому складає від 0,1 до 0,5 кг. Конкретне значення залежить від моделі. До складу устаткування входить: платформа, тензометричні датчики, дисплей з електронним блоком, що перетворює імпульси, які надходять від датчиків свідчення на екрані.
Платформна ваговимірювальна техніка, як різновид торгового обладнання
Зазначимо, що ваги платформні складські також можна віднести до торговим, адже вони беруть участь у комерційному процесі, нехай і побічно. Втім, тут багато що залежить від специфічної спрямованості. Щоб розібратися в тонкощах, згадаємо всі типи платформних рішень:
- стаціонарні автомобільні. Дозволяють оцінити вагу продукції, без необхідності розвантаження авто;
- автомобільні платформні;
- врізні платформні;
- платформи для зважування худоби;
- вагонеточные;
- пересувні автомобільні.
Такі торгові ваги застосовуються на залізничних станціях, в тваринницьких комплексах і транспортних компаніях.
Складські ваги: невидимі трудівники торгівлі
Розповідаючи про торговельної ваговимірювальної техніки, ми не можемо обійти стороною ще один великий сегмент – складські ваги, куди відносяться рахункові, підлогові, кранові, палетні різновиди.
Найбільш актуальні для роздрібної торгівлі та складів, ваги для зважування палет, мають П-подібну конструкцію й корпус, виготовлений із сталі. Термінал з екраном і електронною начинкою підключається по дроту і може знаходитися за кілька метрів від місця зважування.
Варто відзначити, що складські палетні ваги вельми надійні і невибагливі в роботі, пропонують можливість додаткового підключення дозаторів, виносних індикаторів.
Раз вже ми торкнулися теми промислового та складського обладнання, варто згадати про кранових, або як їх ще часто називають вантажопідйомних пристроях. Це досить компактні рішення, що дозволяють встановлювати параметри для нестандартних, великогабаритних вантажів, які складно оцінити за допомогою іншої техніки. Дуже часто ваги вантажопідйомні можна бачити на будівельних і лесозаготовочных підприємствах, пунктах прийому металобрухту, на складах.
Як вибрати торговельну ваговимірювальну техніку: інструкція для початківців
При виборі торгової ваговимірювальної техніки, головне – розібратися з тим, де, коли і як вона буде використовуватися. Інакше кажучи, кожній торговельній сфері відповідає своя модель. Для розуміння сказаного наведемо кілька прикладів.
- Фасувальні. Застосовуються в громадському харчуванні, шкільних, дошкільних закладах, підсобних приміщеннях магазинів. Для крупної фасовки, скажімо, в мішках по 10 кг, використовують підлогові варіації.
- Прилавкові – моделі, що дозволяють проводить роздрібний відпуск товару, обчислюючи його вагу й вартість.
- Для магазинів самообслуговування. Зальні версії, забезпечені вбудованим принтером етикеток.
Все розмаїття ваговимірювальної техніки доступно співробітникам мережевих продовольчих маркетів. На складі – ваги п-подібні палетні, платформні для крупної фасовки. У залі – версії для фасування дрібніші, і техніка для самообслуговування. На касі – торгові різновиди, які вміють оцінювати не тільки вагу, але і вартість товару.
Що слід врахувати, вибираючи ваги?
При виборі ваговимірювальної техніки не буває дрібниць. Кожен аспект важливий, так як від нього залежить точність роботи а, отже, прибуток. При виборі потрібно врахувати такі аспекти, як:
- вид, кількість товару;
- фізичні розміри платформи. Вона не повинна бути дуже маленькою або надмірно великою. Якщо планується відпускати тільки дрібний штучний товар, не варто купувати модель з широким піддоном;
- відсутність заводського браку. При виборі техніки уважно огляньте корпус, додаткові елементи. Проведіть контрольне зважування. Якщо ваги комплектуються принтером, його також слід перевірити, приділивши увагу швидкості друку, інформація про яку зазначається в паспорті пристрою.
Якісна підготовка – це економія на майбутньому ремонті та сервісному обслуговуванні. Ну а які конкретно ваги вибрати і для чого – вирішувати вам. Удачі в пошуках ідеальної техніки!
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті