Які ваги використовують у будівництві
Будівництво – це не тільки проведення монтажних робіт і цегляна кладка, але і регулярний контроль ваги поставляється будматеріалу, сипкої сировини і тотальний контроль допустимого навантаження. Для забезпечення безпеки на об'єкті активно використовують вагові пристрої різного виду:
-
Автомобільні. Забезпечують точне і швидке визначення маси перевезеного вантажним автомобілем щебеню, піску, шлаку, глини, цементу. Можуть налаштовуватися за вирахуванням маси вантажного авто.
-
Платформні. Визначають точну вагу сумішей, призначених для виготовлення розчину цементу або бетону.
-
Кранові. Управляються за допомогою пульта, і легко переміщуються по майданчику. Використовуються для визначення ваги на відстані.
Як правило, на будівельному об'єкті одночасно можуть застосовуватися будівельні ваги, різні класифікації та способом використання.
Різновиди платформних ваг
Платформні вагові пристрої діляться на:
-
Стаціонарні. Не викликають складнощів в управлінні і отриманні інформації. Вони застосовуються для визначення маси штучного, громіздкого і довгомірного вантажу, який переміщують за допомогою навантажувачів або візків. Встановлюють під навісом або в закритому складі. Діапазон вимірювання – від 500 до 5000 кг. Платформа досягає висоти від 150-200 мм Монтують обладнання на рівні підлоги, шляхом заглиблення в приямок, який забезпечений стоком для води. Якщо висота основи 40-60 мм встановлюють без приямка.
-
Пересувні. Для мобільності оснащені коліщатками, які дозволяють переміщати їх в будь-яку точку складу та майданчики. Це зручно, якщо немає під'їзду для автомобіля з будматеріалом.
-
Незалежно від типу, платформні ваги оснащені електронними датчиками і дисплеєм, що забезпечує високу точність визначення маси і виведення інформації. Також існують механічне вагове обладнання, в рази дешевше електронних пристроїв, яке за бажанням можна доукомплектувати електронними датчиками.
Вибираючи платформні ваги для будівництва, враховуйте не тільки тип, але й уважно вивчіть характеристики, звернувши особливу увагу на:
-
Виробника.
-
Площа основи.
-
Діапазон вимірювальної шкали.
-
Похибка.
-
Наявність системи «Холд».
-
Підсумовування отриманих результатів.
-
Вбудовану функцію обнулення.
-
Чи є захист від пилу і вологи.
-
Наявність пандуса, стійок.
Перед вибором визначтеся, для якої завдання вам необхідні ваги і якими параметрами вони повинні володіти. Пам'ятайте, що кожна модель піддається додаткової комплектації. Розставте правильно пріоритети, не економте на якості, краще з часом докупити оснастку, ніж втратити гроші, придбавши товар сумнівного виробника.
Як визначитися з конфігурацією платформних ваг?
Вибір слід починати з матеріалу виготовлення. Платформа повинна виготовлятися з конструкційної сталі, покритої захистом від корозії. Кращим варіантом стане пристрій з нержавіючої сталі. Враховуйте площа платформи, відштовхуючись від максимального розміру зважуваного вантажу і його граничного ваги.
Електронне обладнання сьогодні найбільш затребуване, воно універсально і довговічно, а межа зважування сягає 20 т. Кожна модель оснащується тензометричними датчиками, розрахованими на навантаження 300 кг. Якщо в обладнанні встановлено 4 датчика, то максимальна вантажопідйомність складе 10 т.
Особливу увагу слід приділити бездротовим моделям. Вони здатні передавати інформацію про параметри вантажу відразу на комп'ютер, підключений до системи товарного обігу, що спрощує зважування, прискорює процес роботи, підвищує продуктивність і запобігає втраті даних під час обробки інформації. Недоліком є висока ціна, яка в порівнянні з дротяними пристроями вище на 15%.
Особливість кранових ваг
На будівельних майданчиках активно застосовують кранові ваги, їх цінують за точність, міцність і простоту використання. Моделі розрізняють за вантажопідйомністю:
-
Від 3 до 50 т – великовагові та громіздкі конструкції, застосовуються переважно на звалищах і під час будівництва портів, великих будівель.
-
Від 500 до 3000 кг – використовуються на будівельних майданчиках, складах при роботі з матеріалом середньої маси.
-
До 500 кг – застосовують для навантаження і автоматичного зважування на оптовій базі, ринку і малих підприємствах.
При виборі обладнання враховують основні параметри характеристик:
-
Матеріал виготовлення основи і гака.
-
Наявність дистанційного способу управління.
-
Спосіб кріплення.
-
Відображення результату зважування.
-
Наявність.
-
Вантажопідйомність.
При виборі товару визначте місце роботи пристрої, наприклад, якщо воно буде використовуватися біля водойми, то наявність захисту від корозії є обов'язковим параметром. В залежності від конфігурації, пристосування комплектуються сенсорами на розтяг або центруючими датчиками. При цьому вихідний сигнал може бути цифровим або аналоговим. У середньому мінімальний термін експлуатації становить від 8 до 10 років при роботі в діапазоні від -20 до + 40-50 градусів, а похибка у вимірюванні складаєте всього 0,05%.
Особливість автомобільних ваг
Щоб зважити вантаж разом з машиною при в'їзді на будмайданчик, встановлюють автомобільні ваги, які підбирають за потрібними параметрами. Для точності виміру вантажу обов'язково віднімається маса авто, зазначена у реєстраційних документах транспортного засобу. Обладнання класифікується виходячи з виконуваних завдань:
-
Стаціонарні. Мають масивної платформою, яка встановлюється у заздалегідь підготовлене місце. В комплект входить вантажопідйомна основа, тензометричний датчик, сигнальний кабель, і паспорт.
-
Безфундаментні. Не вимагають зведення фундаменту при монтажі. Застосовуються під час укладання дорожнього полотна. Легко монтуються. Довжина основи платформи може досягати від 2-30 метрів.
-
Для вимірювання перевезеної вантажівкою арматури, труб і металобрухту використовують профільні вагові пристрої, виготовлені з надміцної сталі і витримують навантаження до 40 т. Довжина платформи для заїзду вантажного транспорту варіюється від 6-8 м в довжину, при цьому ширина платформи досягає трьох метрів.
-
Для транспорту вантажопідйомністю 20т підходять ваги довжиною 6 м і шириною 3 м, адаптованих під фури довгоміри.
-
Для визначення ваги вантажу перевезеного спецтехнікою використовують автомобільні ваги для будівництва вантажопідйомністю 100-200 т. Моделі застосовують на масштабному будівництві та у гірничодобувній промисловості.
Наша компанія спеціалізується на продажі ваг від перевірених виробників, пропонуючи клієнтам тільки якісне обладнання. Підібрати ваги з урахуванням сфери діяльності і місця установки допоможуть наші менеджери. Замовлення приймаються на сайті цілодобово або за телефоном у робочі години магазину.
Ми цінуємо кожного нашого клієнта і постійно працюємо над поліпшенням сервісного обслуговування. На представлений у каталозі товар обов'язково надається гарантія, а товар поставляється на об'єкт, в строго обумовлені терміни.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті