Яке буває обладнання для автоматизації торгівлі і для чого воно потрібно
Навіщо автоматизувати магазин та склад в малому бізнесі? Чи є в цьому сенс? Як показує практика, встановлення обладнання для автоматизації торгівлі приносить результат відразу ж. Наприклад, установка онлайн-каси і сканера кодів в 2-3 рази прискорює процес роботи з покупцями. Якщо у вашому торговому залі спостерігаються постійні черги, то модернізація технічного забезпечення вам просто необхідна.
Є інші плюси: за допомогою інструментів автоматизації торгівлі можна швидко проводити інвентаризацію (для цього закуповують маркувальне обладнання і термінали збору даних), планувати покупки, контролювати дії персоналу. Програма в автоматичному режимі формує звіти, тому всі показники будуть постійно доступні з різних пристроїв.
Якщо ви все ж зважилися впровадити комплексну автоматизацію торгівлі в свій бізнес, пропонуємо ознайомитися зі списком необхідного обладнання.
POS-термінал
Це автоматизована система для роздрібних продажів на касах. Ключовою апарат POS-терміналу – спеціалізований промисловий комп'ютер, на якому встановлена облікова програма для роздрібних касових операцій (фронт-офіс).
У число елементів системи можуть бути включені практично вся торгова касова техніка, пов'язана з промисловим комп'ютером ЗА єдиним. Тобто, все обладнання, яке входить до складу системи, інтегровано між собою і встановлено таким чином, щоб забезпечити продуктивність і комфорт касира і швидкість обслуговування клієнтів.
Як правило, POS-системи встановлюються в точках роздрібної торгівлі, в яких швидкість і продуктивність роботи касового вузла має першорядне значення. В асортименті є як термінали для великих гіпермаркетів, ресторанів швидкого харчування і т. д, так і спрощені комплекси для малого бізнесу.
У стандартний комплект для автоматизації торгівлі і складу входить:
-
POS-комп'ютер (системний блок + монітор або моноблочний комп'ютер);
-
Фіскальний реєстратор – ключовий касовий апарат, призначений для формування чеків, зберігання та відправлення звітів податковим службам.
-
Програмована POS-клавіатура. Спеціалізована клавіатура, за допомогою якої касир сам задає команди для клавіш або їх комбінацій, може перенастроювати і додавати опції.
Також до системи підключається і додаткове обладнання: сканер кодів, дисплей покупця, скриньки для грошей; прикасові ваги та ін.
Замість покупки терміналу можна купити звичайний ПК, торгове обладнання, для торгівлі та інтегрувати ці системи. Однак, POS-термінал демонструє значні переваги перед подібним «самосборным» рішенням:.
-
Уніфікація обладнання спрощує обслуговування техніки, скорочує час простою. Обладнання в терміналі краще уніфікується, ніж мало схожі один на одного ПК в торговельній мережі.
-
При розробці POS-устаткування враховуються вимоги підключається техніки, різні інтерфейси (роз'єми), необхідні для підключення. Для ПК доводиться встановлювати перехідники, що ускладнює обслуговування і знижує надійність.
-
У багатьох промислових комп'ютерах передбачена безвентиляторна система охолодження, що позбавляє від необхідності регулярного обслуговування вентилятора і проблем, пов'язаних з працездатністю пристрою.
-
POS-системи більш компактні та обережними у комплектації і ергономічні.
Для автоматизації обліку товарів у роздрібній торгівлі це – найкраще рішення.
Сканер штрихкодів
Вбудовувані, настільні, ручні, мобільні сканери штрих-кодів дозволяють операторам каси, співробітникам складу, поштових служб, громадського транспорту та інших організацій миттєво отримати доступ до всіх відомостей, зашифрованих у штриховому коді.
Таким чином значно спрощується і прискорюється облік, інвентаризація товарів, а також обслуговування споживачів на касі. Помилки, пов'язані з людським фактором, зводяться до мінімуму.
Сканери різних поколінь і з різними цінниками розрізняються за:
-
типом конструкції (вбудовані в касу, настільні, портативні і т. д.)
-
куті сканування;
-
впливу освітлення на здатність до зчитування;
-
можливості для зчитування пошкоджених, змащених, часткових, блідих кодів;
-
швидкості сканування;
-
вирішенню;
-
дальності зчитування;
-
можливості для читання ширококутних кодів і багато іншого.
Всі ці фактори визначають ефективність, зручність роботи зі сканером і сферу застосування.
Фіскальний реєстратор
Фіскальний реєстратор або контрольно-касова машина, ККМ – це апарат, реєструючий грошові операції і чекопечать встановленого зразка. Модельний ряд включає апарати з різною швидкістю друку, шириною чекової стрічки, функціоналом для управління параметрами стандартного виду чека, інтерфейсом підключення.
Грошовий ящик
Пристосування дозволяють оптимізувати зберігання банкнот різного номіналу в прикасовій зоні і забезпечити їх збереження. Як правило, електромеханічні грошові ящики вбудовуються в касовий вузол і відкриваються двома способами:
-
натисненням спеціальної кнопки;
-
автоматично при друку чека.
Є й інші типи пристроїв: механічні відкриваються вручну ключем, а портативні виготовлені спеціально для виїзної торгівлі.
Дисплей покупця
Невеликі монітори розміщуються на касі і дозволяють покупцеві бачити всю інформацію про поточному чеку: найменування і ціну відвару, кількість, суму чека.
Термінал збору даних
Еще один тип оборудования для автоматизации процессов торговли – терминалы сбора данных (ТСД) – это портативный компьютер со встроенным сканером штрих-кодов. Он позволяет вести учет товаров непосредственно на местах товародвижения без привязки к головному компьютеру.
Это оптимальный вариант для больших складов, при погрузочно-разгрузочных мероприятиях, инвентаризации. Он необходим для контроля остатков на складе, сборе товаров для выполнения заказа, проверке правильности комплектации и т.д.
В аппарат встроено ПО, способное выполнять операции со считанными кодами на месте. Оператор может просматривать данные на дисплее, выбрать необходимые действия и пр.
Принтеры чеков и этикеток
Настольные компактные принтеры чеков – это устройства, предназначенные для печати кассовых чеков, квитанций, билетов, счетов и других шаблонных документов. Шаблон документа формируется на компьютере и передается на принтер посредством беспроводного или кабельного соединения.
Принтеры для печати этикеток работают аналогичным образом, только с этикетками для маркировки продукции.
Оба типа устройств бывают настольными и мобильными.
Торговые весы
Есть различные типы таких устройств:
-
настольные или встраиваемые в кассу;
-
работающие автономно (кассир вручную заносит вес продукции в программу), или с интеграцией в кассовую систему (учетная программа по указанию оператора автоматически получает данные с весов).
В общем модельном ассортименте есть также весы с печатью этикеток, которое получают сведения от товароучетной системы и при взвешивании товара весы печатают на этикетке не только информацию о нем, но и конечную стоимость, рассчитанную исходя из цены и массы товара.
Програмовані клавіатури
На клавіші такого пристрою можна задати довільні комбінації «гарячих клавіш», щоб підвищить продуктивність роботи оператора каси. Вона спеціально призначена для управління POS-системою і управління касовими операціями.
Висновок
Итак, что такое автоматизация торговли? Это комплекс технологичного оборудования и программного обеспечения, способствующий повышению эффективности процессов на предприятии, связанных с учетом, обслуживанием и контролем сотрудников. В условиях высокой конкуренции внедрение описанного выше оборудования является необходимым шагом. Это приведет не только к сокращению расходов, связанных с работой в ручном режиме, но и существенно упрощает процесс ведения бизнеса, делая его более мобильным.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті