Як правильно вибрати лабораторні ваги?
Людство використовує ваги більш 5000 років. Раніше в основному їх застосовували в торгівлі, але в сучасному світі затребуване обладнання у всіх галузях промисловості. Постійно вдосконалюючись, пристрій, стало точним і практичним у використанні, значно полегшивши людський працю. Сьогодні на ринку представлений широкий модельний ряд апаратів з різними наборами функцій. Тому покупці часто задаються питанням: ваги лабораторні як правильно вибрати з урахуванням своїх потреб та бюджету. Про це і піде мова далі.
Сфера застосування і функціонал
Обладнання для проведення зважування активно застосовується:
-
Лабораторіях
-
Ломбардах.
-
Навчальних організаціях.
-
Ювелірних магазинах.
-
Фармацевтичних компаніях.
-
Хімічної промисловості.
Щоб зрозуміти, як вибрати лабораторні ваги слід розуміти, що на відміну від інших видів пристроїв лабораторні ваги володіють підвищеною точністю за рахунок установки надчутливих датчиків, які здатні визначати вагу по грамам і навіть міліграмам. Працюють від мережі або на батарейках. За розміром компактні, що дозволяє без проблем здійснювати їх транспортування.
По функціоналу мають можливість:
-
Визначати масу компонентів, що знаходяться в суміші окремо, видаючи результат у відсотковому співвідношенні.
-
Визначати середній вагу декількох предметів.
-
Визначати фактичну масу елемента і аналізувати наскільки він відповідає заданим межам. Якщо виявляються відхилення, прилад про це повідомляє.
-
Вимірює і фіксує параметри предмета при його нестабільною характеристиці.
Вартість обладнання високо, що обумовлено високою якістю і пред'являються до нього вимог. Під час виготовлення застосовують дорогі матеріали з залученням до роботи висококваліфікованих фахівців.
За класом які лабораторні ваги краще купити?
Сьогодні є кілька параметрів, які враховуються при виборі апарату:
-
НГЗ – максимальна статистична навантаження, яке витримує пристрій без змін характеристик метрології.
-
Дискретність – мінімальний показник похибки.
-
Ціна поділки – показник, що виражається як одиниця ваги. Від показника залежить точність отриманих даних. Під час використання апарату - e≤10d.
-
ГОСТ. Існує два стандарти, за якими визначають клас точності, тому при виборі краще уточнити його номер.
Зазначимо, що похибка не повинна бути більше допустимого відхилення прописаного в Гості.
Попри від сфери використання, вибір лабораторних ваг повинен ґрунтуватися на вимогах, які поділяють:
-
Санітарні.
-
Метрологічні.
-
Експлуатаційні.
Для лабораторій вибирають в основному пристрої відповідають метрологічним критеріями, які визначають якість їх роботи: чутливість, точність та сталість отриманих результатів. По точності вимірювання поділяються:
-
Аналітичні – точність більше 0,1 міліграма.
-
Прецизійні – від 1 грама – 1 міліграма.
-
Чутливість – здатність показувати правильний результат навіть при виході з рівноваги і незначному коливанні ваги елемента. Чутливість повинна завжди бути рівною дискретності.
-
Стійкість – при порушенні рівноваги обладнання самостійно повертається у вихідне положення.
-
Сталість даних – при багаторазовому визначенні ваги одного і того ж предмета результат не змінюється.
Також апарат вибирають по класу точності. Перший (спеціальний) клас має найменша границя зважування - 100d, другий (вищий) – від 20d - 50d, ваги 3 клас (середній) - 20d. Де d – позначає дискретність.
Які нюанси враховувати при виборі ваг?
Щоб зрозуміти які лабораторні ваги краще, слід спиратися не тільки на їх характеристики, але і умови експлуатації. Для початку визначають показник НПВ, при цьому, прагнучи придбати прилад високого класу точності, враховуйте те, що на правильність показань впливають:
-
Статистичний заряд.
-
Вологість.
-
Тиск.
-
Вібрації.
-
Магнітне поле.
Чим вище клас точності, тим чутливіше обладнання до різного роду впливів. Ціна природно теж буде вище, ніж на аналогічних пристроїв більш низького класу.
Розумно підбирати моделі, що мають декілька діапазонів визначення маси або ж купувати кілька ваг з різним НПВ.
Тому, якщо ваша компанія займається розробкою лікарських препаратів, де потрібна максимальна точність і виробництво не пов'язано з небезпечними хімічними елементами, вибирайте стандартизований апарат з базовим набором функцій.
Які правила зважування на лабораторних вагах потрібно дотримуватися при їх експлуатації?
Будь-прилад для лабораторій володіє високим рівнем чутливості до зовнішніх факторів, що впливають на правильність отриманих даних. Ціна поділки пристроїв – 0,01 грамів, тому найменші коливання можуть швидко порушити рівновагу. Щоб отримати правильний результат, існують правила зважування на лабораторних вагах, які ретельно дотримуються:
-
Обладнання можна перевантажувати, кидати або штовхати.
-
Обов'язково проводять кілька пробних зважувань перед контрольною операцією.
-
Температура в приміщенні повинна знаходитися в діапазоні від 18-22 градусів вище нуля. Вологість від 45 до 60 відсотків.
-
Пристрій встановлюють на горизонтальний стіл. Якщо ковзна поверхня, апарат закріплюється кронштейном.
-
Для налагодження горизонтальної поверхні використовують не проводить електрику, яка поглинає вібрації і немагнітних прокладку, встановивши елемент між ніжками ваг і столом.
-
Щоб уникнути протягів, приміщення повинно мати мінімум вікон і одну двері. Краще, щоб не було віконних конструкцій.
-
Не встановлюють під вентиляторами, кондиціонерами і приладами опалення та іншої техніки, яка може генерувати повітряний потік.
-
После транспортировки не используйте аппарат в течение двенадцати часов.
-
Установку проводите в месте, защищенном от солнечных лучей.
-
Если оборудование было перенесено с одного места на другое, то взвешивание проводят только через несколько часов.
Во время проведения взвешивания сотрудник обязан надеть перчатки, а элементы класть на платформу с помощью пинцета, предварительно обработанным антисептиком. Это обусловлено тем, что даже микроскопическая часть подкожного жира или кусочек отшелушенной кожи может дать погрешность в измерении. Особенно это относится к устройствам 1 и 2 класса. Если нет возможности тщательно соблюдать правила, то рекомендуем покупать 3 и 4 класс.
Приобрести весы для лабораторий вы можете в нашей компании по доступным ценам. На сайте представлены устройства разных категорий. Все приборы, представленные в каталоге, прошли проверку и имеют сертификаты, подтверждающие качество. Для заказа свяжитесь с менеджерами либо оставьте заявку на сайте.
На рынке Украины мы работаем давно, поэтому предоставляем оборудование от проверенных производителей. Доставка доступна во все регионы страны, предусмотрен самовывоз со склада, при наличии номера заказа и чека об оплате.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті