Як підключити ваги до системи обліку 1С
Сучасне ваговимірювальне обладнання все більше походить на багатофункціональні центри, що об'єднують в собі крім базових функцій, додаткові можливості. Великим кроком у бік поліпшення якості автоматизації процесів слід вважати інтеграцію ваг в систему обліку 1С. Завдяки наявності мережевих інтерфейсів LAN, USB, WI-FI, ця опція стала доступна на багатьох моделях торгових ваг, але не на всіх. У другому блоці огляду ми зупинимося детальніше на тому, які ваги можна підключити до 1С, і які програмні драйвери справляються з цим завданням.
Щоб зрозуміти різницю між автономними вагами і обладнанням, підключеним до 1С, досить поглянути на щоденний алгоритм дій касирів.
Оператори, що використовують звичайну ваговимірювальну техніку, діють так:
- викладають товар на платформу;
- фіксують значення маси;
- помножують вартість на вагу;
- сканують товар або вводять номенклатурний номер;
- передають дані про операції локальній системі.
Якщо на комп'ютері, до якого підключені ваги, встановлена програма «1С: Управління торгівлею», з п'яти описаних дій залишається зробити всього три: покласти товар, відсканувати, відзначити дію в програмі. Скорочення ручних операцій економить час і знижує ймовірність здійснення помилки.
Вибір між обладнанням практично не стоїть, якщо потрібно працювати в рамках єдиного цифрового обліку. Залишається визначитися тільки з функціональним оснащенням: з принтером етикеток, без принтера, зі стійкою або без такої. Що до формату, то будь-який тип комерційної ваговимірювальної техніки, при наявності драйверів, здатний бути інтегрований в 1С, аж до автомобільних ваг.
З якими факторами пов'язані можливості автоматизації зважування?
Одразу відзначимо, що не всі ваги електронні торгові розраховані на взаємодію з 1С. перший і найголовніший фактор якості сполучення – драйвера від виробника. Випускаючи ту чи іншу модель, виробнику необхідно розробити унікальний драйвер, за допомогою якого ПЗ зможе взаємодіяти з ваговимірювальною технікою. Буває так, що драйвери охоплюють відразу всю лінійку, серію або підходять тільки однієї конкретної моделі.
Другий фактор – роз'єми. Ультрабюджетні моделі не оснащуються інтерфейсами USB, RS-232, не кажучи про бездротові модулі.
Якщо роз'єми є, драйвери для конкретного порту доступні, досвідчений адміністратор без проблем підключить обладнання до товарооблікової програми.
Список драйверів постійно розширюється. Ось кілька ключових утиліт з довідника 1С:
- РБС;
- АТОЛ 8.Х;
- Biserba;
- ШТРИХ-М;
- CAS;
- Маса-К.
У міру появи нових гравців на ринку і підписання ліцензійних угод з розробниками «1С», перелік поповнюється. Відбувається це не дуже часто і не так швидко, як того диктують закони конкурентного ринку, але така реальність.
Як підключити ваги до програми обліку 1С?
Нюанси залежать від конкретного обладнання, але загальний алгоритм дій залишається плюс/мінус однаковим.
Насамперед, перед тим як підключити ваги до 1С, встановлюємо драйвер на комп'ютер і запускаємо обліковий запис.
- В меню знаходимо вкладку «Адміністрування та обладнання».
- Відзначаємо галочкою навпроти фрази «Використовувати підключене обладнання».
- Для активації наступного пункту, у вкладці «CRM і продажі» вибираємо підпункт «Роздрібні продажі».
- Повертаємося в першу вкладку і відзначаємо пункт «Обмін даними Offline з підключеним обладнанням». Тиснемо на «Правила обміну даними».
- Активуємо кнопку «Створити». Зі списку вибираємо тип обладнання, фіксуємо граничну кількість товару, вказуємо одиницю вимірювань.
- Переходимо до вкладки «Підключення та налаштування», знову натискаємо «Створити», вибираємо потрібний тип ваговимірювальної техніки.
- Уже в обраному обладнанні відзначаємо потрібний драйвер.
- Наступний крок – вибір інтерфейсу. Якщо ПК з'єднаний з локальною мережею по дроту, вибираємо Ethernet, вбиваємо IP-адресу, яка прив'язана до ваг з заводу. Через кнопку «Функції» тестуємо пристрій на предмет сполучення. Якщо виникає повідомлення про успішне проходження тесту, переходимо до вивантаження.
- Процес вивантаження може виконуватися вручну або автоматично. Автоматичний обмін даними налаштовується в однойменній вкладці. Там же відкривається можливість для вибору часового проміжку (інтервалу) через який буде проводитися вивантаження даних.
Ось ми і розібралися з тим, як підключити електронні ваги до 1С в загальних рисах. Наступний рівень автоматизації процесу торгівлі в роздробі – сполучення ваг самообслуговування з товарообліковим ПЗ. Цей процес має велику кількість нюансів і складнощів, так як пов'язаний з використанням PLU-кодів.
Якщо сподобався матеріал, підписуйтесь на розсилку, і цілком ймовірно найближчим часом ми розповімо про інтеграцію самообслуговування в окремій статті. На завершення також хочеться сказати пару слів про контроль за роботою 1С. Бажано, щоб цим займався окремий фахівець, що попередньо пройшов навчання.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті