Як підключити ваги до комп'ютера
Майже будь-які електронні ваги сьогодні обладнані інтерфейсом для підключення до ПК. Найчастіше для цього передбачено інтерфейс RS-232 (COM-порт). За допомогою протоколу обміну, можна підключати ті чи інші облікові програми та додаткове обладнання. Про те, як підключити ваги до комп'ютера, читайте у докладному мануалі від Укр Ваги.
Чим хороша опція підключення
Інтеграція ваговимірювального обладнання з ПК дозволяє автоматизувати введення результатів зважування в програму товарного або складського обліку. Навіть найпростіші системи дозволяють значно скоротити кількість помилок уведення даних, максимально виключити людський фактор. Ефективне опрацювання автоматизованого робочого місця (АРМ) та рішення підключити ваги до ПК дає бізнесу вагому вигоду: оператор працює в рази швидше, а вимоги до його кваліфікації спрощуються, скорочується час на навчання.
У разі використання промислових та складських ваг також важливо організувати процес коректного обміну інформацією між приладом та програмним забезпеченням організації.
Використовуючи, наприклад, платформні ваги з підключенням до ПК, організація забезпечує собі:
- Автоматизований облік вантажів, що відпускаються та одержуються;
- Фіксацію точного часу для кожного виміру маси;
- Точні дані про вагу нетто;
- Ведення журналу зважувань в автоматичному режимі;
- Доступ до інформації про зважування за будь-який період;
- Можливість використовувати ПЗ різними системами для ведення робочих процесів;
- Автоматичне потрапляння даних в програму для виписки товарно-транспортної накладної або обліку надходження вантажів.
І, знову ж таки, виключається людський фактор - оператор не вводить дані про масу вантажу вручну, програмне забезпечення отримує їх безпосередньо від ваг.
Як вибрати ваги для підключення та потрібний драйвер?
Наступне питання: які ваги можна підключити до комп'ютера та що для цього потрібне. Принцип підключення електронного ваговимірювального обладнання плюс-мінус однаковий.
Як ми вже згадували, практично всі моделі сучасних терезів обладнані портами RS-232 або RS-485.
Як правило, найпоширеніший порт RS-232 або СОМ-порт знаходиться на бічному або задньому модулі ваг. У деяких приладах, наприклад, товарних вагах, порт виноситься на термінал індикації: так простіше з'єднуватися з ПК. У моделях із вбудованими принтерами етикеток та чекодруком (корисна інформація для тих, хто запитував у нас, як підключити ваги Штрих-ПРИНТ до комп'ютера) передбачені два види порту:
- RS232 (стандартний).
- Ethernet (стандартний).
Моделі ПРО-класу обладнані модулем, що надсилає дані через WI-Fi. Про них ми ще згадаємо пізніше.
Якщо заводський склад приладу не передбачає наявність порту, але термінал з індикацією винесений поза тілом терезів, установка плати інтерфейсу легко реалізується в умовах сервісного центру. Для моделей, в яких дисплей знаходиться на корпусі, таке рішення можливе не завжди.
Наступне питання: як підключити електронні ваги до комп'ютера з програмного погляду.
Для інтеграції, наприклад, торговельного устаткування потрібен або універсальний драйвер, або драйвер від виробника.
Деякі з них можна завантажити в інтернеті безкоштовно або з покупкою ліцензії. Наприклад, торгові ваги від виробника DIGI працюють з бескоштовним драйвером. А найбільш коректну роботу торгових ваг від виробника CAS забезпечить лише "рідний" драйвер, який доступний безкоштовно лише у тестовому режимі. Для його повноцінного та коректного використання потрібно буде купити ключ, який відкриє йому роботу у повнофункціональному режимі.
Водночас можна придбати й універсальні ліцензійні продукти. Наприклад, на українському ринку представлений драйвер для передачі даних з вагів в 1С від тієї ж Unipro. Він підходить для підключення ваг Axis, Техноваги, ВТА-60, вагів торгових від виробника Промприлад та ін.
Отже, вибираючи ваги, орієнтуйтесь на:
- Сумісність: обов'язково перевірте, чи підходить драйвер для роботи з вашим обладнанням.
- Програмне забезпечення. Важливо знати, до якого ПЗ буде підключений ваговий прилад.
До речі про програмне забезпечення. Багато сучасних ПЗ для автоматизації торгівлі вже обладнані протоколом управління і не вимагають встановлення драйвера. Наприклад, програмне забезпечення UniproRetail вже включає функціонал для роботи з багатьма популярними моделями торгових ваг.
Особливості та план підключення
Повернемося до того, як підключити ваги CAS до комп'ютера, а також деякі інші моделі ваг.
Загалом алгоритм дій для різних приладів плюс-мінус однаковий:
- Спершу виконується фізичне підключення. Для цього потрібно правильно підібрати тип необхідного з'єднання. Схеми з'єднувальних кабелів можна переглянути в інструкції до ваг, яка додається до кожного апарату. У деяких випадках, як ми вже згадували, для поєднання ваговимірювального обладнання та ПК може знадобитися встановлення плат розширення для COM та PCI-портів.
- Далі на комп'ютер встановлюється програмне забезпечення та проводиться програмне підключення. Для коректної роботи системи "ваги-комп'ютер" встановлюється драйвер.
- На фінальному етапі проводиться налаштування програмного зв'язку взаємодії ваговимірювального апарату та ПК, а також потрібно перевірити, чи працює сформована система автоматизації робочого місця.
Якщо вас цікавить, наприклад, як підключити автомобільні ваги до комп'ютера, або як підключити прилавкові ваги, у будь-якому випадку користуйтесь планом вище. Він майже для всіх електронних ваг один.
У процесі встановлюються необхідні драйвери, файли бібліотек та інші елементи програмного забезпечення, потрібне правильне підключення кабелів, тому рекомендуємо довірити це завдання фахівцям. Вони ж зможуть правильно підібрати програмне забезпечення. Адже тут різниця між підключенням ваг різних марок відрізняється.
Наприклад, ваги торгові від виробника Вагар працюють за тим же протоколом, що і CAS і підтримуються в програмах обліку GBS.Market, UniproRetail, Minisoft, Укрсклад та ін. А самі CAS можна підключити через "рідний" драйвер або через універсальний "АТОЛовський". З ним же працюють ваги від виробника "МАСА-К". Водночас ваги від "Штрих-М" можуть працювати навіть з безкоштовним драйвером, доступним для скачування в мережі.
Підключення ваг до іншого обладнання
У лінійці майже будь-якого виробника, наприклад серед ваг стрижневих є моделі, які підключаються до принтера чи POS-системи. У цьому разі без кваліфікованої допомоги не обійтися. У питаннях сумісності кожного окремого обладнання та ПЗ тут є безліч нюансів, тому дати універсальні рекомендації неможливо.
Нюанси підключення до комп'ютера: поради від Укрваг
Не важливо, цікавлять вас ваги рокла, підключення до ПК торгових ваг, автомобільних або будь-яких інших – звертайтеся за професійною допомогою. Вибирайте обладнання, яке спочатку передбачає підключення. Не заощаджуйте на ліцензованому програмному забезпеченні та драйверах. Все це забезпечить швидку та коректну роботу з даними, дозволить уникнути помилок та прискорити роботу оператора.
Намагайтеся вибирати обладнання з різними варіантами підключення. Наприклад, бездротове забезпечує швидшу передачу даних, а провідне - надійніше і стабільне.
Інші поради щодо роботи з вагами шукайте в нашому блозі. Нещодавно ми писали про те, навіщо потрібний принтер чеків, як правильно виставити лабораторні ваги, як вибрати обладнання для складу та таке інше.
- Что такое терминал сбора данных?Функціональні особливості терміналу збору даних та необхідність застосування у торгівлі або на складіПовна версія статті
- Програмний РРО: закон, роз'яснення та як підключитиРассмотрим закон про РРО в Украине и как его подключить программу, которая передает все данные на сервер налоговойПовна версія статті